Cannes-ban is megvesznek az angyalföldi csokiért

Narancspasztillák, chili, piros gyümölcsök, mandula, arany, ibolyaszirom - csak hogy néhányat említsünk azok közül a különleges feltétek közül melyeket egyenként válogat Mészáros Gábor a saját csokoládéüzemében készülő édességeihez. A néha mámorosan pikáns, néha zavarba ejtően extrém, kézzel készített csokivariációk történetéről a chocoMe tulajdonosa mesélt az Antropos.hunak.

-Miért döntöttél úgy, hogy hat év munkaviszony után eljössz egy multi cégtől és önálló kis vállalkozásba, egy igazi csokoládémanufaktúrába vágod a fejszéd?
-Sokan azt hiszik, cukrász vagyok, de valójában teljesen más területről jöttem. Alapvetően közgazdász a végzettségem, de emellett elvégeztem az idegenforgalmi és vállalkozás szakot is, és utána egyből Heinekenhez kerültem, ahol hat évig dolgoztam, mint trade marketing manager. A válságot követően, mint sokan én is elvesztettem a munkám, ám ez nagyon jó iskola volt számomra. Aztán ki kellett találnom valamit. Több ötletem is volt, de a  csokikészítés volt az egyedüli, amibe a legkevesebb pénzt kellett beletenni. A csokigyártás régi nagy álmom volt, ám a cégnél nem voltam rákényszerülve a váltásra, mivel volt céges autóm, telefonom, szóval nem volt motivációm saját vállalkozást alapítani. Így abban biztos vagyok, ha nem küldenek el,  akkor ma nincs chocoMe.

-A tökéletes, ráadásul kézzel készített csokoládé gyártása nyilván nem egyszerű feladat. Hol tanultad a szakmát?
-A tavaly június 21-i nyitást közel egy év munka előzte meg, ami teljes egészében egy tanulási és felkészítési folyamat volt. Kezdetben autodidakta módon próbáltam elsajátítani a csoki gyártás alapjait, elméletben nagyjából meg is tanultam az alapvető dolgokat. Ám időközben rájöttem, hogy itthon nem tudom megtanulni 100%-osan a szakmát, így felkerestem a magyarországi csoki importőrt, aki segített kijutni Belgiumba, ahol a Callebaut csokoládégyártó cég akadémiáján eltanultam minden egyes gyakorlati munkafolyamatot is.

-Milyen alapanyagokból dolgoztok?
-Világ legnagyobb minőségi csokigyártója, a Callebaut legjobb fehér-, tej- és étcsokoládéival dolgozunk, melyekhez a több mint 80 féle feltét közül válogatjuk ki a legkiválóbbakat. Csakis liofilizált (fagyasztva szárított, azaz cukor és tartósítószer menetes) gyümölcsökből dolgozunk és a legfrissebb alapanyagokból dolgozunk.

-Nyolcvanféle feltét közül, biztos vannak favoritok, melyeket a leginkább kérnek a megrendelők.
-A csokik közül egyértelműen az étcsoki viszi a prímet. A  feltétek közül a piros gyümölcsök málna, eper, ribizli, vörös áfonya, és főként a   meggy a legnépszerűbb. Meglepően sokat eladunk 23 karátos arany reszelékből, ami az legdrágább feltétünk, illetve sokak kedvence az ehető virágszirom. Persze az embereket a kíváncsiság is hajtja, milyen lehet a rózsa vagy éppen az ibolya szirmainak ízvilága csokoládéval párosítva.

-Újabban szövetséget kötöttetek az egyik híres magyar pálinkaházzal. Honnan jött az ötlet, hogy a  csokoládé élvezetét összekössétek az alkohol okozta mámorral?
-Néhány hónapja én kerestem fel  a Rézangyal pálinkaházat, hogy lenne-e  kedvük együttműködni velünk, hisz a  csokit összehozni a minőségi alkohollal nem új keletű dolog, csupán itthon nem elég elterjedt még. Nyugat-Európában ez már menő dolognak számít, Olaszországban, Belgiumban például ez már megszokott párosítás. A  különféle pálinkákhoz egy sommelier segítségével olyan csokoládékreációkat és feltét variációkat állítottuk össze, amelyek hasonló ízjegyeket hordoznak magukban, mint a  pálinka. Összesen 12 féle variációt raktunk össze, melyek mindegyike rendkívül különlegesre sikerült.

-Közel 10 hónapja alapítottad ezt a kis üzemet, itt Angyalföldön. Most viszont kezded kinőni ezt a kétszobányi helyiséget.
-Kezdetben egyedül csináltam mindet én szereztem be minden egyes hozzávalót, én számláztam, csomagoltam, sőt még takarítottam is. Aztán az interneten keresztül egyre több megrendelőm lett, majd érkeztek a céges felkérések, és rájöttem, hogy egyedül nem bírom. Karácsonykor például már 7-8 ember dolgozott, alig fértünk el, de megoldottuk. Nyilván a lányok egyre rutinosabbak, így átlag napi 8 óra alatt 200-300 tábla csokit tudunk fejenként legyártani, hisz, minden kézre esik, ám, ha szezon van akkor teljes káosz alakul ki ezen  a kicsi helyen, így kénytelenek vagyunk költözni.

-És nemcsak országon belül.
-Ezt még nem szeretném elkiabálni de, bízom benne, hogy  néhány hónap múlva már egy másik  földrészen is tudom értékesíteni a kézzel készített csokoládéinkat. Az azonban biztos, hogy a francia Riviérán 17 üzletben köztük Cannes-ban. St. Tropez-ben, Nizzaban és Monacóban is kapható már a chocoMe.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Gasztró

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!

Hozzászólások

lap tetejére