Free and legal

Töltsd le INGYEN a több, mint 25 millió dalt!!!

Music Downloads
A Qtrax.com-mal vége az illegális zeneletöltésnek, legalábbis az alkotók megkárosításának mindenképpen. Jól jár az előadó, és jól jár a kiadó, mi meg pláne. Január 29. reggel 6 órától mindenki számára elérhető lesz a zene. Online terjesztik a legnagyobb kiadók - mint az EMI, a Warner és az Universal - előadóik zeneműveit.

Véget ért a háború. A zenészek féltek, hogy nem lesz ki megvegye a korongjaikat, a kiadók féltek, hogy bebukják az óriás bizniszt, a letöltők félhettek, hogy lebuknak, hiszen az illegális zeneletöltés igencsak illegális volt. Vége, lehet fellélegezni a muzsikusoknak is, a kiadóknak is. Lehet újra szerződni srácok! Mert ugye senki nem gondolja, hogy a mostanában olyannyira elterjedt, szerzői kiadás egyik kiváltó oka nem az volt, hogy a kiadók nem tudták biztosítani a megfelelelő példányszámú zeneeladást? Ráadásul még azt is erősen lehúzták, előfordul még az is, hogy megmondták, hogy mit adjanak elő a művészek, de még arra is rávitte őket a kényszer – amit üzletnek, tehát pénznek hívünk -, hogy a saját kiadványaikat vásárolták fel, így csinálva belőlük aranylemezt. Ciki. Ennek vége.

Bár lehet, hogy Rúzsa Magdi nem lesz rögtön kapható, bocsánat letölthető – hiába a szokás hatalma – Qtrax.com-on, de idővel minden ott lesz, ami csak kell. Szép. Voltak vészjósló hangok, miszerint a nagy lemezkiadók az utolsó pillanatban visszaléptek, de nagyon úgy tűnik most reggel hat óra ötvenöt perckor, hogy bizony működik a dolog. Letöltesz a Qtrax.com-ról egy zenelejátszó, kereső, tracklista összeállító “.exe” fájlt és már mehet is a muri. Olyan kicsit, mint az iTunes, legalábbis érzetre. Hopp, a Mac-ről jut eszembe, arra a zeneszámok egyelőre nincsenek optimalizálva és csak március 18-tól lesznek Mac-en használhatóak, így az iPodondon is. Nagyon sokan vészharangot kongattak, ezzel kapcsolatban (is). Tudvalevő, hogy a nagy Amerikában a számítógép használók közel 80%-a Apple-t használ, mivel az nem támogatja a másolásvédelmet, ezért azon a felületen egyelőre használhatatlan, viszont a New York-i székhelyű Qtrax.com oldalinformáció szerint, március 18-tól elérhető a Qtrax a Mac OS X rendszerén is. Szerintem senki sem gondolta egy percig sem komolyan, hogy egy ötéves fejlesztést követően, egy akkora piaci szegmenset fog kihagyni, ez a forradalmi újítást végrehajtó és a jövőben valószínüleg milliárdokat kaszáló cég, hogy az Apple felhasználókat figyelmen kívül hagyja?!

Természetes a felmerülő kérdés, hogy miből finanszírozzák a jogdíjak kifizetését? A nagypályás hirdetők, mint a McDonalds, a Ford vagy a Microsoft reklámkiadásainak egy részéből, ők hárman biztosan ott lesznek a spotokban, bannereken, aztán majd élvezhetjük a többi hirdtést is, hogy ingyen hallgathassunk zenéket. A legnagyobb hiányosság, hogy még nem minden IP címről elérhető a letöltés, ami a következőképpen zajlik – sok-sok ellentétes információval szemben nekem sikerült: Telepíted a Songbird nevű zenelejátszó alkalmazást, regisztrálsz, a program Firefoxban remekül futtatható. Ezután nem csak a dalokhoz férhetünk hozzá, hanem videókhoz, csengőhangokhoz, dalszövegekhez és a művészekről, együttesekről szóló hírekhez is, valamint akár zenéket is feltölthetsz. Tilos a letöltött dalok kiírása CD-re – ezt a digitális másolásvédelem akadályozza meg. A felhasználó feltételek között szerepel, hogy legalább 30 naponta be kell jelentkezni a Qtraxhoz a zenelejátszóval, különben a zeneszámok elveszítik érvényességüket. Tévesek azok az információk, melyek szerint egy-egy zeneszám maximum öt alkalommal hallgatható meg, ezt követően felajánlják, hogy vedd meg, nem akárhányszor meghallgathatod, csak légy rendszeres látogatója a Qtrax.com-nak – ez érthető, hiszen a reklámokból t artja el a művészeket, önmagát és a kiadókat – és nézz reklámbannereket.

Egyébként nincs új a nap alatt, hiszen a ingyenes, legális zenehallgatás, rengeteg (magyar nyelvvel és magyar előadókkal) opcióval elérhető már, egy francia szájton, ez pedig a Deezer.com. Itt egy rövid regisztráció után, szintén a saját zenelejátszó felületén állíthatsz össze tracklist-et, amit aztán kedvedre hallgathatsz.
Magyar oldalak is vannak, ahol bátran lehet keresgélni többezer zeneszám közül.
A HotDog által fejlesztett HotCast szolgáltatás még tavaly szerződött az Artisjus-Mahasz-Eji-vel. A cél pedig az volt, hogy a fiatalokat a legális zenérehallgatásra “nevelje”. Ismerős ugyanis az a tipikus hazai mentalitás, hogy ugye egy forintot sem adunk azért, ami ingyen is elérhető. Nos, igen, ám a kedvenceinkkel így mi lesz? Azt ugye be kell látni, hogy a hazai lemezeladás a csőd szélén áll, a CD-k lassan nem jók másra, csak promóciós célra. A HotCast viszont lehetőséget kínál arra, hogy létrehozd a saját rádiódat, a saját kedvenceiddel, és legaláisan on-line hallgasd őket.
A kezdeményezéssel közel 900 (!!!) banda élt már, köztük megtalálhatók a hazai zenei élet ismertebb szereplői (Zagar, HS7, Király Linda, Rúzsa Magdi, 30y, Majka) és természetesen a kezdő zenészek is, akiknek egyéb módjuk nem igazán lenne publikálni a szerzeményeket.

Vége a környezetszennyező CD-knek, a hatezer forintos albumoknak. Minden ingyen. Látszólag.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Zene

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!

Hozzászólások

lap tetejére