Lakásfelújítási tippek

(x)
A régi lakás felújításával teljesen új stílust alakíthatunk ki a belső terekben.

A régi lakás felújításával teljesen új stílust alakíthatunk ki a belső terekben. A régi, kopott, vagy kifakult burkolatok, berendezések lecserélésével felfrissül és megújul az egész otthonunk. Az életformánk és az ízlésünk is változhat, így bizonyos időszakonként szükség lehet a házunk, lakásunk átalakítására.
A felújítási munkálatok megkezdése előtt készítsünk terveket, és keressünk szakembereket a munkák elvégzésére. Valószínűleg nagy mennyiségű régi, vagy felesleges lim-lom bukkan elő a felújítás során, ezért érdemes konténert rendelni, amibe beledobhatjuk a megunt, vagy tönkrement kacatokat. A régi bútorokat nem kell feltétlenül kidobni. Ha van egyedi, vagy értékes bútordarabunk, sokszor megéri azt is felújítani, vagy esetleg eladni. Perfect Acoustic oldalán sok lakásfelújítás és hangszigetelés ötletet kaphatunk.

felujitas

1. Tájékozódjunk a lakás vagy ház felújításához szükséges engedélyekről!
Ha társasházban élünk, nem lehet csak úgy bármilyen építési munkát elkezdeni, anélkül, hogy rendelkeznénk a megfelelő engedélyekkel a háztulajdonostól, vagy az önkormányzattól. Ide tartoznak többek között az építési munkák, vízvezeték-szerelési munkák, gáz szerelés, villanyszerelés és légkondicionáló szerelési munkálatokra vonatkozó engedélyek, szabályok.

2. Feltétlenül keressünk megbízható, tapasztalt és jó referenciákkal rendelkező építési szakembereket!
Már a felújítás megtervezéséhez is javasolt hozzáértő szakembert keresni, a munkálatok elvégzését is csak olyan építési vállalkozókra bízzuk, akik tudnak referencia munkákat mutatni, és korrekt, tisztességes vállalkozás keretében működnek.

3. A lakás renoválásnak minden egyes részletét alaposan tervezzük meg!
Találjuk ki a stílust, az elrendezést, természetesen a lakás adottságainak figyelembevételével. A különböző funkciókat betöltő helyiségek átalakításakor más-más szempontok dominálnak. Nappaliban, lakószobákban, vagy dolgozószobákban nemcsak a design lényeges, a megfelelő világításra is gondoljunk, míg egy hálószobában, gyerekszobában, vagy moziszobában a hangszigetelésről, és a kellő sötétítésről is kell gondoskodni. A hangszigetelésre és a sötétítésre a legalkalmasabbak az akusztikai függönyök, vagy ajtófüggönyök melyek nemcsak díszítő elemként funkcionálnak a helyiségekben, hanem a zajokat és a fényt is kiszűrik.

4. A színek és minták erőteljesen befolyásolják a belső terek hangulatátNagyon jól gondoljuk át, hogy milyen színeket, mintákat alkalmazunk a lakásban, mert bizonyos színek tágítják a teret, míg más színek inkább összezsugorítják.

5. Ha költségvetésünk engedi, a burkolatokat és a konyhabútort is cseréljük le!A fali és padlóburkolatok cseréje elég nagy és komoly munka, de ha van rá lehetőségünk, mindenképpen vágjunk bele. Az új csempék, parketták és járólapok segítségével szinte egy teljesen új lakást alakíthatunk ki. A kopott, kifakult szőnyegek helyett szerezzünk be új szőnyegeket és azokkal fedjük le a padlót. A szőnyegek meleg, barátságos hangulatot teremtenek, és ha speciális akusztikus szőnyegeket választunk, még a zajokat is tompítják.
6. Cseréljük ki a törött, szakadt, repedt vezetékeket, csöveket!
Feltétlenül cseréljük ki az összes törött, vagy repedt csövet, vízvezetéket és szerelvényeket. Ez az egyik legfontosabb feladat a lakásfelújítás során.

7. Takarítson ki a felújítás után!A felújítási munkálatok befejezése után a lakást és a helyiségeket ki kell takarítani. A munkálatok után maradt törmelék és szemét elszállításáról is gondoskodni kell.

8. Ha értékes, ritka, vagy egyedi bútorokkal, tárgyakkal rendelkezünk, fontoljuk meg, hogy felújíttatjuk, ahelyett, hogy kidobnánk!
Nem feltétlenül kell minden lakberendezési tárgyat kukába dobni, mert lehetnek közöttük olyan darabok, amelyek hosszú idő elteltével is megőrzik értéküket. Ha van ilyen bútorunk, újíttassuk fel, és az új lakás ékességévé is válhat.

9. Ha elavult a fűtési rendszer, mindenképpen korszerűsítsük!A nagyon régi fűtőberendezések sokszor nem elég hatékonyak, ugyanakkor sok energiát fogyasztanak. Nagyon sok költséget megtakaríthatunk, ha korszerű, energiatakarékos és környezetvédelmi szempontoknak is megfelelő fűtési rendszert építettünk ki.

10. A régi világító eszközöket, lámpatesteket cseréljük le.
A sok energiát fogyasztó izzók, égők a környezetre is káros hatással vannak. Helyettük használjunk energiatakarékos, és környezetbarát izzókat.

11. A nyílászárók cseréjével szintén energiát spórolhatunk.
A régi ajtók és ablakok sokszor már nem szigetelnek jól, így bizony huzatos lehet a lakás. Fűtésszezonban a rosszul szigetelt nyílászárók mentén kiszökik a meleg. Új ablakok, ajtók behelyezésével ez a probléma is megszűnik.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Spiritusz

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!
lap tetejére