Ezért ne szedj fájdalomcsillapítót derék-, és hátfájás kezelésére!

(x)
Az emberek többsége a derékfájást gyakran „Dr. Google” után kezeli fájdalomcsillapítók segítségével, pedig ezek nem ideálisak a tünetek megfelelő kezelésére.

A hátfájás kialakulásának legfőbb oka az ülő életmód, amely nagyon gyakori manapság, aminek kezelése sok esetben komoly szakértelmet igényel, különben hosszú évekig is elhúzódhat.

A derékfájás kezelése leginkább a fájdalom típusától, de időtartamától függően is változó lehet. A szakemberek azon a véleményen vannak, hogy az akut (kevesebb, mint 4 hétig tart) és szubakut (4-12 hétig tar) hátfájdalmakban szenvedőket nem szabad gyógyszeres kezelésben részesíteni, csak krónikus fájdalom esetén javasolt. Sok hátfájástól szenvedő azonban hajlamos azonnal gyógyszereket szedni, amelyek nem tesznek mást, mint függőséget okoznak, ami tovább rontja a helyzetet. A MozgásKlinika Győrben gyógyszerek nélkül segít a derékfájás teljes megszüntetésében!

A fájdalommal szembesülő gyógyszer-függőség megelőzése érdekében az ideális alternatív egy terápia megkezdése vagy különböző gyógymódok kipróbálása, ha nem szenvedsz krónikus fájdalomtól, ebben az esetben a gyógyszeres kezelés kötelező. A gyógymasszázs, a fizioterápia, a jóga, az akupunktúra mind segíthet a gyógyulásban.

 

ID-1105

 

Miért ne vegyél be fájdalomcsillapítót derékfájásra?

A fájdalomcsillapítók nem hatástalanok a hátfájás csillapításában, de a szakemberek szerint a fájdalmat más módszerekkel is meg kell próbálni csillapítani, a gyógyszereket pedig a legvégső esetben kell igénybe venni. A fájdalom a test módja annak, hogy jelezze a probléma fennállását, és a fájdalomcsillapítók elfedik a fájdalmat, nem pedig az okot kezelik.

A brit Bangor Egyetem kutatóinak 2015-ös tanulmánya azt vizsgálta, hogy a fájdalomcsillapítás milyen hatással van az ülőideg fájdalmára. A tanulmány következtetése a következő volt: az opioidok nem hatékonyak a derékfájás enyhítésében, amelyek közé tartozik a kodein, morfin, naloxon vagy oxikodon.

Egy másik, a British Medical Journalban megjelent tanulmány bebizonyította, hogy az acetaminofen alkalmazása a gerincfájdalmak kezelésére hatástalan. Emellett kutatók végeztek egy tanulmányt, amelynek következtetése elképesztő: a placebo tabletták csökkentik a hátfájást. A vizsgálat során a placebót szedő emberek 30%-nak javult a hátfájása.

 

A fájdalomcsillapítók mellékhatásai

A fájdalomcsillapítók szedésével kapcsolatos másik probléma az, hogy súlyos mellékhatásaik lehetnek. Bőrkiütést, csalánkiütést és légzési nehézséget is okozhatnak, túladagolásuk pedig májkárosodáshoz vagy májelégtelenséghez vezethet. De a nem megfelelő gyógyszerek mellékhatásai közé tartozhatnak az emésztési zavarok, hasmenés, fejfájás, szédülés, allergiás reakciók és ritka esetekben máj-, vese- vagy szív- és keringési problémák.

 

Mi a teendő, ha hátfájást tapasztalsz?

A legtöbben sok időt töltünk azzal, hogy mobiltelefonunkat vagy egyéb eszközeinket kopogtatjuk, így használat közben könnyen megfeledkezünk a helyes testtartás fontosságáról. Ezért mindig próbáljon helyes testtartást tartani!

Bár lehet, hogy a mozgás az utolsó dolog, amit hátfájás esetén szeretnél tenni, tudnod kell, hogy az ágynyugalom késlelteti a gyógyulást. A napi tevékenységek folytatása elengedhetetlen, és az olyan könnyű gyakorlatok, mint a séta vagy az úszás, jótékony hatással lehetnek a hátfájásra.

Az erősítő gyakorlatok akár 76,8%-kal is csökkenthetik a hátfájást, de a legjobb, ha kikéred egy fizikoterapeuta tanácsát, hogy megbizonyosodjon arról, hogy az általad végzett gyakorlatok jótékony hatással vannak a hátfájásra.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Spiritusz

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!
lap tetejére