Stuller Gyulával nyitja az új évet az Anima Musicae

Stuller Gyula, a világhírű magyar hegedűiskola kiemelkedő képviselője is fellép az Anima Musicae Kamarazenekar évadnyitó koncertjén január 13-án a Nádor Teremben.

A Svájcban élő muzsikus ritkán szerepel magyarországi koncerttermekben. Az Animato-bérlet harmadik koncertjén – Szabadi Vilmos és Kállai Ernő nagysikerű produkciói után – színpadra lépő Stuller Gyula több mint harminc éven át volt a Lausanne-i Kamarazenekar koncertmestere – szerepel a szervezők által az MTI-hez hétfőn eljuttatott ajánlóban.
Mint írták, Stuller Gyula és az Anima Musicae Kamarazenekar nem először ad közös koncertet: az együttes művészei, Borsos Kata és Kovács Adél egyetemi éveik alatt nála tanultak Svájcban. Mint írták, Stuller Gyula művészetében különösen ritka kincs, ahogyan a magyar és a nemzetközi komolyzenei tradíciók találkoznak; mestere volt Halász Ferenc, Végh Sándor, Pauk György, Varga Tibor és Nathan Milstein is.
Stuller Gyula a Szigeti Verseny díjazottjaként fiatalon meghódította Európa legjelentősebb koncerttermeit, szólistaként és kamarazenészként egyaránt nagy sikereket ért el. Koncertmesteri tapasztalatait is a legnívósabb zenekaroknál gyarapította: svájci versenygyőzelme után Varga Tibornak köszönhetően a Detmoldi Kamarazenekar, később a Lausanne-i Kamarazenekar koncertmestereként tevékenykedett több évtizeden keresztül.
Különleges pedagógiai érzékére is Varga Tibor figyelt fel, akinek Stuller Gyula később asszisztense lett, majd Svájc legjelentősebb zeneművészeti intézményeiben, Fribourgban, Sionban és Lausanne-ban is tanári állást kapott. Növendékei a világ legkülönbözőbb pontjairól érkeznek, és rendszerint a legjelentősebb nemzetközi zenei versenyek díjazottjai.
A január 13-i koncert műsorán ritkán hallható, sokszínű magyar művek mellett a kamarazenekari repertoár egyik legismertebb műve is felcsendül. A hangverseny Bartók Román népi táncaival kezdődik Stuller Gyula vezetésével, majd Farkas Ferenc Arie e rondo all’ungherese című művében szólistaként hallhatják a hegedűművészt, G. Horváth László társaságában.
Ezt követően Veress Sándor Négy erdélyi táncát adja elő a zenekar, a szünet után pedig Csajkovszkij C-dúr Vonósszerenádja csendül fel.
A zenekar szintén visszatérő vendégként köszöntheti a hegedűművész feleségét, Simanuki Jukarit, aki ezúttal nem szólistaként, hanem az együttes brácsaszólamában fog játszani.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Zene

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!
lap tetejére