Miért acélból és nem fából, avagy hol használhatóak a könnyűszerkezetek?

(x)
Az elmúlt években az acélszerkezetes épületek komoly fejlődésen mentek keresztül, egyre népszerűbbek, egyre inkább használatosak, a klasszikus téglából vagy fából készült épületek rovására.

Az acél nagy ellenállása miatt, a fémszerkezeten lévő házak bárhol felállíthatók, még a földrengés által sújtott területeken is.

A kilencvenes évektől a gazdasági és környezetvédelmi szempontok felértékelődése iránti növekvő igény miatt az építőipari technológiák jelentős fejlődésnek tettek eleget. Az acélszerkezet gyártás egy olyan modern építési technológiává vált, amely számos előnye mellett, a hagyományosnál sokkal gyorsabb, és kiválóbb minőséget biztosít. Alkalmazásukkal a kivitelezési idő is lerövidül, a munkát pedig nem korlátozzák precíz sablonok és típustervek.

ID-978

 

A fémszerkezetes épületek előnyei!

A könnyűszerkezetes építési technológia a világ egyik legszélesebb körben használt építési rendszere lett. A könnyű faszerkezeteket évszázadok óta használják az építészetben. Ma már világszerte a családi házak, raktárak és nagyobb vállalkozások körülbelül 90%-a könnyűszerkezetes szerkezetekből épül fel. Városokban vagy vidéken ezek az épületek megfelelőek és illeszkednek a környezetbe.

‍Az acélszerkezetek számos problémára kínálnak megoldást, és a fával ellentétben nem hajlamosak a rothadásra, penészedésre, deformálódásra. Az acélvázas építési technológia világszerte fejlett, alkalmazott és bevált építési megoldás, amely komplett épületek, csarnokok és ipari épületek bővítésére is használható. A fémszerkezetes házaknál/épületeknél a szakemberek pozitív véleménye a szerkezetek számos előnyén alapul, ezek a következőek:

 

Tűzállóság

Mivel tűzállóak, a fémszerkezeten lévő házak nem égnek olyan könnyen, mint a fa szerkezeteknél. Ezért biztonságosabbak, és mivel az acélgerendák nem tartalmaznak ragasztót vagy vegyszert, különösebb kezelést és karbantartást sem igényelnek.

 

Fokozott biztonság

Az acélszerkezet közvetlenül a talajhoz csatlakozik, így villámhárítóként működik, a villámlásból származó elektromos áramot közvetlenül a talajba vezetve. Ezenkívül az acélszerkezet a föld felé vezeti az elektromos szivárgásokból eredő áramot, amely akkor keletkezik, amikor a perforált vagy sérült kábelek kibocsájtják az elektromosságot az épületben.

 

Fenntarthatóság és környezetbarát megoldás

Az acél a legtöbbet újrahasznosított anyagok közé tartozik, és az acéltermékek 100%-ban újrahasznosíthatók. Ráadásul a fémszerkezetes falú ház építéséhez nem kell fát kivágni, hanem laminált profilokat, csöveket és egyéb környezetbarát anyagokat kell felhasználni. Másrészt egy közepes méretű faház építéséhez körülbelül 50 fa szükséges, ami rengeteg.

 

Különféle tényezőkkel szembeni ellenállás

A házak talán legfontosabb előnye a fémszerkezeten az acél szilárdsága. A fával ellentétben az acél nem deformálódik és nem tágul. Ezenkívül nem rohad és nagyon ellenálló a gombákkal szemben. A termeszek, hangyák és más fával táplálkozó rovarok nem támadják meg a fémszerkezeteket. Sőt, az acélvázak ellenállnak az erős földrengésnek és szélsebességnek.

 

Sokoldalúság és bővítési lehetőség

A fémvázas ház szinte bármilyen formában megtervezhető, és szükség esetén keretek, kiegészítő panelek és egyéb építőelemek hozzáadásával bővíthető. Tehát, ha szeretné bővíteni otthonát vagy vállalkozását, akkor ezt könnyen és gyorsan megteheti egy acélszerkezetes épület kivitelezésével!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Spiritusz

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!
lap tetejére