Hatékony tippek a nyaki és mellkasi gerincfájdalmak enyhítésére

(x)
Ha munka vagy tanulás közben több órát ülsz a számítógép előtt, fájdalmat és kellemetlen merevséget érezhetsz a nyakadban és a hát felső részén.

ID-961

 

A nyaki és mellkasi gerincfájdalmak enyhítésére jól megválasztott gyakorlatok segíthetnek megszabadulni tőlük.

Reggel vagy este is hozzáadhatod relaxációs és nyújtási rutinjaidhoz, amit különösen értékelni fogsz egy fárasztó nap után, amikor a feszültség elviselhetetlenné válik a hátadban. Komolyabb probléma esetén viszont a manuálterápia Óbudán is a segítségedre lehet, legyen szó bármilyen mozgásszervi panaszról, a kezelések az ízületi- és izomfájdalmak csökkentésében, illetve megszüntetésében is teljes körű segítséget nyújtanak.

 

Melyek a nyaki és mellkasi gerincfájdalmak és -merevség okai?

A felső hátfájás és a merevség nem ritka állapot. Gyakran a helytelen testtartás, a munkahelyi hosszú ülés vagy állás, telefonozás okozza. De a megfázás is okozhat ilyen problémákat. A hideg környezet hatására az erek összehúzódnak, és a vér kevésbé telítődik, ami merevséghez vezet. Sokszor a probléma gyökere az edzőteremben való megerőltető edzés is lehet, amely izomfeszültséget okoz ezen a területen. A nyaki és a mellkasi gerinc körüli izmok nyújtásával enyhítheted és csökkentheted a feszültséget, segítségével fájdalommentesen kezelheted a napi tevékenységeidet.

Fontos, hogy munka, sport vagy tanulás közben időnként tarts szünetet egy kis nyújtózkodáshoz, az egyszerű gyakorlatok segítenek könnyebben átvészelni az egész napot. Erre a célra a nyaki és a mellkasi gerinc gyakorlatai kiválóak, csak néhány percet vesznek igénybe, és bárhol elvégezhetőek.

 

Egyszerű gyakorlatok a fájdalom elkerülésére és/vagy megszüntetésére

Szerencsére egyszerű megszabadulni a nyak merevségétől és feszültségétől. Ezt megteheted a következő gyakorlatok segítségével, amelyek nem igényelnek sok időt, és segítenek ellazítani az egész hátat:

  1. Medencedőlés – Feküdj a hátadra, és hajlítsd be a térdedet. A hát ellazult, semleges helyzetben van, a karok pedig a fej alatt vagy a test mellett kinyújtva.
  2. Oldalhajlítások ülő helyzetből – Ülj le, hajlítsd be a térded, és tedd keresztbe a lábad. A hát természetesen ívelt, a karok pedig a testhez igazodnak.
  3. Átlós oldalhajlítások ülő helyzetből – Ülj le, hajlítsa be a térded, és tedd keresztbe a lábad.
  4. A térdek mellkashoz helyezése és ölelése – Feküdj a hátadra, és hajlítsd be a térdedet.
  5. Hanyatt fekvő nyomás felfelé – Feküdj hasra, tartsd egyenesen a lábadat. Emeld fel és hajlítsd be a karjaidat (kb. 45°-ban a könyököknél), és tedd a tenyered széttárt ujjakkal a padlóra, magad felé.

Nyújtáskor ne feledd, hogy a mozdulatoknak simának, kontrolláltnak és lassúnak kell lenniük. Minden ismétléssel próbáld meg egy kicsit növelni a mozgási tartományodat. Garantáltan javulást érsz el, ha hetente többször nyújtasz, csak így lesznek hatékonyak a gyakorlatok. A legjobb eredményt akkor érheted el, ha minden nap nyújtózkodsz, de kezdetben fokozatosan próbáld meg őket legalább heti 2-3 alkalommal beiktatni.

 

Mire kell emlékezned?

A nyaki vagy mellkasi gerinc fájdalma vagy merevsége nagyon kellemetlenné teheti az edzésnapot és a megszokott rutint. Szerencsére van hatékony megoldás – a relaxációs gyakorlatok. Hozzáadhatod őket a reggeli vagy esti nyújtási rutinjaidhoz, amelyek idővel a mindennapjaid szerves részévé válnak. Ha pedig komolyabb gerincfájdalmakkal, ízületi- vagy izomproblémákkal állsz szemben, akkor a manuálterápiára mindig számíthatsz!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Spiritusz

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!
lap tetejére