Az ásványgyapot szigetelés jelentős hatása

(x)
Annak ellenére, hogy az ásványgyapot szigetelés túlnyomó részét szilikátalap, vagyis bazaltkő teszi ki, korunk egyik legmodernebb és igen közkedvelt épületszigetelőanyagának számít.

A bazaltkő, mint ismeretes a természetben fellelhető vulkanikus kőzet. Ásványgyapot szigetelésként pedig nagymértékben hasznosul számos előnyös tulajdonsága.

Construction worker standing on scaffold thermally insulating house facade with glass wool.

 

Kellemes környezetet teremt az ásványgyapot szigetelés

A gyakorlatban ezek az előnyös tulajdonságok a kiemelkedően jó hang- és hőszigetelőképesség formájában jelennek meg, ami manapság igen előnyösnek számít az épületgépészeti alkalmazások során, hiszen mindenki az energiahatékony épületek létrehozására törekszik. Egy megfelelően szigetelt épületben kellemesebb élettér alakítható ki. Ehhez pedig ideális választást jelent az ásványgyapot szigetelés, mivel nem zárja le a falakat hermetikusan, hanem engedi „lélegezni“ azokat. Nemcsak homlokzat, hanem födém vagy mennyezetszigetelésként is megállja a helyét. Évtizedeken keresztül megtartja az alakját, nem változtatja a méretét a hő hatására. Ráadásul biztonságos, mivel tűzálló, nem kap lángra.

 

Homlokzati hőszigetelő rendszer kialakítása utólag?

Természetesen ez is megoldható az ásvány vagy kőzetgyapot szigetelés segítségével, de szintén gyakori szigetelőanyagnak számítanak a különféle vastagságú és összetételű polisztirol lapok. Ez utóbbiak jelentik a szigetelés gazdaságosabb kivitelezését az ár tekintetében. A homlokzati hőszigetelés ráadásul nemcsak az újépítésű ingatlanok esetében alkalmazható, hanem az utólagos kialakítása sem jelent akadályt, hacsak nem vályogról van szó. Az utóbbi esetben másként kell eljárni, mivel nem szabad megakadályozni a vályogfal szellőzését. A homlokzati hőszigetelő rendszer kiépítése nem vesz sok időt igénybe és egyáltalán nem bonyolult feladat, viszont fontos tisztában lenni az eljárás folyamatával. Hungarocell esetében a ragasztás „perem-pont“ rendszerrel történik, ami megakadályozza, hogy a szigetelés és a fal között keringjen a levegő. Az ásványgyapot táblák felhelyezése dübelezéssel, illetve szintén ragasztással történik.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Spiritusz

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!
lap tetejére