A 7 legnagyobb hiba, amit elkövethetünk a bőrünk ápolása során

(x)
Ahhoz, hogy amennyire csak lehet, megőrizzük bőrünk puhaságát, rugalmasságát és ragyogását, elengedhetetlen a rendszeres – azaz mindennapos – bőrápolás.

Különösen igaz ez az arcbőrre, ami a szerkezeténél fogva és a mindennapi igénybevétel miatt fokozottan igényli a törődést.

 

Ezekkel a tényekkel sokan tisztában vannak, ennek ellenére mégsem nyújtják a bőrüknek azt a törődést, amit az megérdemelne. Ennek több oka is lehet a lustaságtól a tájékozatlanságon át az időhiányig, de egy biztos: minél hamarabb lépünk a helyes irányba, annál jobb!

arcápolás_antropos

 

Mi történhet, ha rosszul bánunk a bőrünkkel?

A bőr az emberi test legnagyobb szerve, és mint olyan, rengeteg odafigyelést igényel. Ha elhanyagoljuk vagy nem megfelelően kezeljük, akár az arcbőrünket, akár a többi testfelületünket, akkor számtalan kellemetlen tünettel találhatjuk szembe magunkat. Korábban jelentkeznek majd rajtunk az öregedés első jelei, a finom vonalak és a szarkalábak, illetve megjelenhetnek a kellemetlen pigmentfoltok. De olyan gyakori bőrproblémákat is észlelhetünk, mint a pattanások vagy mitesszerek, valamint a száraz, feszülő, húzódó bőr.

Mindezek pedig az önértékelésünk romlásához, önbizalomhiányhoz vezethetnek, ami az életünk minden területére hatással lehet.

 

A 7 legjelentősebb bőrápolási hiba

Vannak, akik túl kevés figyelmet szentelnek a bőrüknek, vannak, akik nem megfelelően csinálják, de olyanok is akadnak, akik valamelyest túlzásba viszik a törődést. A következőkben mindegyikre látunk majd példát.

 

Nem ismerjük a bőrtípusunkat

Természetesen léteznek olyan termékek, amelyek minden bőrtípusnak megfelelnek – ilyen például a C-vitamin szérum, ami mélyen táplál, miközben csökkenti a finom vonalakat és visszaadja a bőrnek a természetes ragyogását. A legtöbb szépségápolási cikk azonban vagy száraz vagy kombinált vagy zsíros bőrre való. Így a legelső feladatunk feltárni, hogy mi melyik csoportba tartozunk. Amíg ezt nem tudjuk, nem is állíthatjuk össze a megfelelő arcápolási rutinunkat. Amennyiben bizonytalanok vagyunk, bátran kérjünk meg egy kozmetikust vagy bőrgyógyászt, hogy segítsen!

 

Minden évszakban ugyanazt használjuk

A bőr egy összetett szerv, ami védőréteget képez a külvilággal szemben – és mint olyan, állandó kapcsolatban is van azzal. Ez pedig azt jelenti, hogy az olyan külső hatások, mint például az időjárási viszonyok, jelentősen befolyásolják a minőségét. Éppen ezért a bőrnek egészen másra van szüksége például a száraz, jeges, téli időszakban, mint a párás, napsütötte nyári hónapokban. Az évszakra szabott arcápolási rutin kiépítésében is érdemes lehet szakértői segítséget igénybe venni.

 

Nem viselünk fényvédőt

Mindegy, hogy milyen évszak van, egy biztos: a nap elleni védekezésre gondolnunk kell. Gyakran hallhatjuk a nagyszüleinktől és szüleinktől, hogy „ez a Nap már nem az a Nap” – és valahol igazuk van. Az UV-sugarak elleni védekezés még soha nem volt ilyen fontos, hiszen soha nem volt ilyen erős a (negatív) hatásuk. Éppen ezért minden nap, amikor kilépünk a házból, viseljünk fényvédőt, ha nem szeretnénk pigmentfoltokkal és az öregedés korai jeleivel idő előtt találkozni!

 

Nem hidratálunk azonnal

A bőrünk letisztítása a mindennapi rutin szerves része, hiszen ezzel eltávolítjuk a sminket, a szennyeződéseket és megakadályozzuk, hogy eltömődjenek a pórusaink. Ugyanakkor ez a folyamat könnyen száríthatja is a bőrünket, ami azt jelenti, hogy utána azonnal hidratálnunk kell. Ha nem így teszünk, akkor a bőrünk húzódni kezd, száraz tapintású és érzékeny lesz – ezt pedig nem akarhatjuk!

 

Túlradírozunk

A bőrradírozás remek dolog, hiszen általa eltávolíthatjuk az elhalt hámsejteket, a bőrünk puhább lesz, fellélegzik és könnyebben szívja magába a bőrápolási termékek hatóanyagait. De ha nem megfelelően csináljuk, például túl gyakran vagy túl intenzív radírral, akkor ronthatunk is a bőrünk állapotán: apró sebek keletkezhetnek a bőrfelszínen, ezzel rontva annak védekezőképességét.

 

Rosszul tároljuk az arcápolási termékeinket

Jó tudni, hogy egy C-vitamin szérum vagy egy fényvédő például nem bírja, ha a napon hagyjuk, sőt, a C-vitamin-tartalmú készítményeket érdemes a hűtőszekrényben tárolni. Általános igazság, hogy a legtöbb termék számára nem alkalmas egy túl meleg, nedves közeg, hiszen elszaporodhatnak bennük a baktériumok.

 

Csak a külső ápolásra koncentrálunk

Klisének hangozhat, de a bőrápolás valóban belül kezdődik: fogyasszunk sok vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag, friss ételt, különösen figyelve a szépség vitaminjára, az A-vitaminra! Igyunk meg naponta legalább 2,5-3 liter vizet és figyeljünk oda a pihentető alvásra! Ha így teszünk akkor azt a bőrünk igen hamar – és látványosan – meghálálja majd a törődést!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Spiritusz

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!
lap tetejére