Közösségi oldalak érdekességei számokban 2014-ből

Hol kezelik a Facebook-ot több mint 100 millióan? És hányan töltenek fel képet az Instagramra?

Gondoltátok volna, hogy Indiában több mint 100 millióan kezelik a Facebook-ot? Tudtátok, hogy Thaiföldön 1,5 millióan töltenek fel képet az Instagramra? Hány millió tweet került fel naponta 2014-ben? Mennyi az inaktív felhasználók száma Twitteren?

Amikor eltelik egy év érdemes visszatekinteni az elmúlt esztendőre, és rendszerezni a történéseket, az erre szolgáló tudományág a statisztika. Számokkal mutatja be a valóság számszerű információit és kíméletlen módon jeleníti meg az adatokat. Az Antropos.hu e szakterület segítségével gyűjtötte össze a közösségi oldalakra jellemző érdekességeket 2014-ből.

Először nézzük meg a legnagyobb közösségi hálózat számvetését. A Facebook-nak összességében véve 1,28 milliárd aktív felhasználója volt havonta. Márciusban voltak a legtevékenyebbek regisztrálói, ugyanis 1,01 milliárdan mobilon is elérhetővé tették jelenlétüket a közösségi oldalon. A felnőttek 72%-a legalább havonta egyszer csekkolta profilját. A Föld második legnépesebb országában (Indiában) több mint 100 millió embernek volt regisztrációja. A legelterjedtebb ok, amiért valaki törölte magát az az érdektelen posztok megjelenése.

facebook

A 2010-ben indult Instagram rövid idő alatt hatalmas népszerűségre tett szert, ezt bizonyítja, hogy 2014-ben 200 millióan kapcsolódtak be havi rendszerességgel az okostelefonokról elérhető fényképmegosztó portálra. Statisztikák alapján a tizenéves korosztálynak a kedvenc közösségi oldala lett (a Facebook után). Az elmúlt 6 hónapban 50 millióan váltak tagjaivá. Thaiföldön 1,5 millióan használták az Instagramot.

A több mint 1 milliárd user-rel rendelkező Twitter is nagy sikerszámokat könyvelhetett el az elmúlt esztendőben. A feliratkozók együttesen 500 millió tweet-et küldtek el naponta. A bejegyzettek 78%-a mobilról olvasta a bejegyzéseket. Meglepő adat, hogy a mikroblog szolgáltatáshoz csatlakozók 44%-a az inaktív tweetelők táborát erősítette, ugyanis ők a belépésüket követően soha nem posztoltak az oldalra.

 

Kapcsolódó cikkek:
A MySpace tetemén táncol a Facebook? Mind regisztrálva voltunk, hetente cseréltük a profilzenénket, a Googleben kerestünk előre gyártott profil témákat, vagy ha jobbak voltunk, akkor Photoshoppal szerkesztettünk, és általában megköszöntük az új ismerősöknek az „addot". A Myspace.com közösségi oldal 2003-as indulásával hihetetlen gyorsan berobbant a netes világba, saját netikettet kialakítva évekig vitte a prímet a közösségi oldalak versenyében, amatőr zenészek ezreinek nyújtott tárhelyet és irányította őket a siker felé vezető útra. Imádtuk a lehetőségeit és egyszerre szidtuk azoknak hiányát. Aztán 2008-ban a Facebook megölte.
Facebook uralja a világot A magyarok rohamléptekben csatlakoznak a Facebookhoz, mára már több mint 2 millió 200 ezren vagyunk rajta. Ez hazánk lakosságának majdnem a 23 százaléka. Ennyit a száraz adatokról. Gondolkoztál már azon, hogy a közösségi portálhoz csatlakozók hány busszal tudnának együtt elutazni? És azon, hogy ha mind Budapestre jönnének, hogyan férnénk el a fővárosban? Nem? Akkor itt az ideje!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Spiritusz

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!

Hozzászólások

lap tetejére