VOLT2016: Az újítások fesztiválja

Teltház, megdőlt rekordok, 148 ezer látogató, zenei kavalkád, páratlan szervezés, másnap reggelig tartó bulizások. Beszámoló + FOTÓK!

Teltház, megdőlt rekordok, 148 ezer látogató, zenei kavalkád, páratlan szervezés, másnap reggelig tartó bulizások, számtalan újítás, ezek a főbb jellemzői számomra az idei VOLT Fesztiválnak. 2016. június 28-július 2-ig Sopronban gyűjtöttem emlékeket az ország legjobban megszervezett programján, hazánk legszerethetőbb embereivel!

Az idei évben a szervezők számtalan újdonsággal kedveskedtek nekünk. Elsősorban a Sopron Eye-ra kell gondolni, vagyis a 35m magas óriáskerékre, melyről csodás kilátás nyílt a szomszéd országba is. Folk zenei színpad került bevezetésre, mely lehetőséget adott a népzene teljes mértékű kibontakozására. Harmadsorban a Petőfi Zenei Díj megalapítása és átadása külföldi sztárfellépőkkel kiegészülve.

 

Ilyen volt a VOLT 2016-ban! [FOTÓK!] – Antropos.hu

Ott voltál de nem emlékszel? Megnéznéd mások hogyan buliztak Sopronban? NÉZZ VOLT fesztivál PARTYFOTÓKAT! Ott voltál de nem emlékszel? Megnéznéd mások hogyan buliztak Sopronban? NÉZZ VOLT fesztivál PARTYFOTÓKAT! Kattints a képre és nézz még több fotót a VOLT fesztivál 2016 / júl.2.

A nulladik nap mindig nagy izgalmakat rejt, amit 2016-ban tovább fokoztak a Petőfi Zenei Díj gálájával. A több mint 2 órás show-n együtt izgulni kedvenceinkkel és drukkolni az adott kategóriában igazán pazar volt, melyet a legnépszerűbb hazai zenekarok fellépésével tarkítottak. Este Ella Eyre lépett a világot jelentő deszkákra. A tehetséges brit énekesnő zenekart hozott magával, melyet tökéletes hangjával egészített ki. Legnagyobb slágerei előadása után bepillantást adott készülőben lévő lemezének dalaiba is. Egyet elárulhatok, nagyon fogjuk szeretni az új számokat is!

Utána az angol elektronikus zene koronázatlan királya Wilkinson lépett a lemezjátszók mögé. Nem ismeretlen terep számára Sopron, hiszen tavaly is fellépett már a hűség városában. A brit DJ legnagyobb erénye, hogy képes mindig megújulni és az összes fellépésen mást mutatni, idén is így tett. Egymás után csendültek fel legnagyobb saját maga által írt szerzeményei, melyet a megszokottól eltérő hangszerelésben adott elő. Feltettem a kérdést magamnak: kívánhatok többet a nulladik naptól? Nos, a válasz egyszerű: nem!

 

 

A szerdai napot egy kis kirándulással kezdtem. Sopron belvárosát fedeztem fel, első állomásom a Tűztorony volt. VOLT karszaggal kedvezményesen lehetett jegyet váltani, ahol a kilátás minden pénzt megért. Egyet azért ajánlok másnaposan ill. aznaposan ne próbálkozzatok, mert a szűk csigalépcsők megmászása kihívás lehet. A várfal és a központ régies épületeit is bevettem sétám során, majd egy finom ebéd után ismét célba vettem a fesztivált. Először a Fran Palermo koncertjére siettem. A hőség ellenére is rengetegen gyűltünk össze, aki egyszer táncba kezdett utána nem tudott megállni.

A tegnap este fáradalmait Damien Rice fellépésén pihentem ki. Egy hideg cider a kézbe, harmonikus gitárszólók, több száz ember… A tökéletes relax itt kezdődött! A világhírű dalszerző számtalan hangszert hozott magával, melyet minden dalánál megszólaltatott. Felemelő volt látni, hogy egy személyben akusztikus gitárral betölti a hatalmas teret.

Az elektronikus kavalkád már hiányzott, így a Telekom térre siettem, ahol Poli zenélt, majd utána legnagyobb kedvencem Jan Blomqvist érkezett. Az első sorban foglaltam helyet, hogy maximálisan át tudjam élni minimál stílusú zenéjét. A legelső hangok felcsendülése után akkora extázisba estem, hogy pontos beszámolóval nem tudok szolgálni mennyien is lehettünk jelen. Nagy örömömre szolgált, hogy a néhány hónapja debütáló albumát is teljes egészében bemutatta, sőt a régebbi slágereit sem hagyta otthon. A 1,5 órás set alatt azt kívántam, bárcsak sosem érne véget. Amikor elköszöntek hangos követelésbe kezdtünk, hogy még egy utolsó dalt hallhassunk. Végtelenül szimpatikusak voltak, ugyanis a visszataps után a „Big Jet Plane”-t is eljátszották.

A csütörtöki napot az Irie Maffia koncertjével nyitottam meg. Sena elmondta, hogy 2002-óta jár fellépőként a VOLT-ra és ez az állapot jövőre sem fog változni. A napokban elhunyt Bud Spencer tiszteletére a 11 tagú zenekar eljátszotta a „Kincs, ami nincs” c. film zenéjét, hogy ezzel tisztelegjenek a legenda emléke előtt. A hatalmas hőség sem riasztotta vissza a bulizni vágyókat. Előkerültek a locsolókocsik is, amivel pár fokot tudtak csökkenteni a hőmérsékleten. A fellépés egy különleges mixel zárult, a legnépszerűbb számaikat illesztették egybe szünet nélkül. Egy hibája volt, hogy kevés volt az 1 óra, amit kaptak a szervezőktől.

Utána a Jana színpadhoz mentem Cloud 9+-ra. A srácok jó szokásukhoz híven egy szusszanásnyi időt sem hagytak nekünk, hiszen nem volt megállás. Az első számtól kezdve az utolsóig tomboltunk. A közönség annyira belejött, hogy nem engedte lemenni a bandát a színpadról, folyton repetára éheztünk. Szuper lehet átélni, hogy egy ekkora tömeg kívülről fújja a szövegeket és ekkora átéléssel veti bele magát az önfeledt szórakozásba. Meg kell hagyni a zenekar rengeteget fejlődött a színpadi mozgás és előadásmód tekintetében.

Este Wiz Khalifa foglalta el a nagyszínpadot. A rapperekre jellemző harci díszekben pompázott: arany ékszerek, tetoválások hada, bő nadrág. Gyorsan nagy népszerűségre tett szert a „Black and Yellow” c. számával. Külön DJ-t hozott magával, aki fokozta a hangulatot. A kellékek tárháza itt sem merült ki ennyiben, ugyanis a táncolók közé dobott 2 hatalmasra fújt gumispanglit is….Mondanom sem kell, hogy sikere nem hagyott alább.

Axwell&Ingrosso a sknadináv zenei élet legnépszerűbb párosa, akik a VOLT-on is lázba hozták a közönséget. A Swedish House Maffia kiválóságai eufórikus hangulatot csináltak. A tömeg csak nőttön nőtt, már az átellenes színpadot is ellepték a lelkes rajongók. Népszerű pop dalokat (Oasis, Calvin Harris, Coldplay) alakítottak át saját ízlésükre formálva. Őszinte legyek az igazi DJ-k így állnak helyt. Bármikor megnézném őket újra a közeljövőben.

Kis csapatommal a Telekom térre vezetett utunk, ahol rögtönzött táncpárbajt tartottuk Stereo Palma zenéire. Elsőként szólalt fel „Az éjjel soha nem érhet véget”, aminek a focirajongók örültek legjobban, bár a fesztivál egész ideje alatt alig akadt olyan egyén, aki legalább egyszer ne énekelte volna el. Táncpárbajunkat jó páran megörökítették szerintem napok kérdése és mémszereplőkké válunk. A jó hangulatú mókázás után az OTP Junior színpadhoz mentünk.

Az általam legjobban várt napi fellépő a Gorgon City volt. Az angol DJ páros live set-tel érkezett, így 2 énekest is magukkal hoztak. Nehéz megtalálni a jelzőt, ami igazán jellemzi őket, de a „tökéletes” illetve a „profi” teljes mértékben lefedi azt a másfél órát, amit a színpadon töltöttek. Énekeseik eszméletlen showt csináltak, a dalolás mellett tánctudásuk sem volt elhanyagolható, ami igazán színpadiassá varázsolta a légkört. Hiába az angol zenére jellemző profizmus náluk is megmutatkozott!

Már fesztivál kezdete előtt tudni lehetett, hogy az összes bérlet gazdára talált és a pénteki napon teltház lesz. Az Iron Maiden fellépése miatt hatalmas embertömegre lehetett számítani. A belépésnél azonban nem kellett sokat várniuk a napijegyeseknek sem, gyorsan történt a bejutás. A napi szórakozás előtt a fesztivál területén lévő óriáskerékre ültem fel, ahonnan belátható volt az egész VOLT, sőt még osztrák dombok is. Izgalmas volt látni, ahogy az Iron Maidenes pólót viselők ellepik a nagyszínpad környékét már a koncert előtti órákban.

Magashegyi koncerttel indítottam a napom. Bocskor Bíborka, a régi megasztáros lányból igazi dívává érett, aki tökéletesen tartotta a kapcsolatot a közönséggel és egy hamis hang se hagyta el a torkát. Nagyon élveztem!

Kövezzetek meg, de a rocklegendák helyett a Samsung sátorban fellépő pécsi zenekart (Mongooz and the Magnet) választottam, akikre már nagyon kíváncsi voltam élőben. Nem csalódtam! Megfoghatatlan légkört teremtettek, hiszen a norvég-ír-magyar trió roppant sokszínű és táncolható zenét hozott létre. Az egybegyűltek lába rögtön mozgásba lendült és meg sem állt a koncert végéig.

Néhány hideg fröccs elfogyasztása után egyik kedvenc helyszínemen a Telekom téren folytattam, ahol a „Az év DJ-je” díj nyertese Karányi Dani mutatta be legújabb albumát. A 2 órás lemezbemutatón John Whitfield is megjelent. A legnagyobb ovációt a Fehér Balázzsal közösen írt dal hozta, ami a „Hello” címet viseli. Le a kalappal Karányi előtt, igazán izgalmas zenei anyagot hozott létre és a munkájáért járó gyümölcsöt már sikerült is learatnia.

A magyar lemezlovast GusGus követte, akik már többször megfordultak hazánkban is. A sokszínű elektronikus zenét játszó együttesben ismét nem csalódtunk. Énekesükben annyira túlbuzgott az energia, hogy több alkalommal megmászta a sátor tartóoszlopát is.

Éjjel legnagyobb kedvencem az angol NERO lépett fel DJ Set formájában, így az egész csapat sajnos nem volt jelen, de a rájuk jellemző stílusjegyek erőteljesen domináltak. Itt elsősorban a végtelen basszusokra gondolok és a profi hangszerelésre (az énekesnőjük nélkül is). A szokásos színpadi elemek, a hatalmas kalap és a magasított színpad is megjelent. Saját dalaik kerültek előtérbe, aminek meglett az eredménye, ugyanis kő kövön nem maradt. A pénteki napomra is felkerült a korona!

Az utolsó napon számítottam a legnagyobb durranásra fellépők szempontjából. Délután 6-ra már át is léptem a fesztivál kapuját, ugyanis a Sigma Live Set kezdődött. Roppant változatos zenei programmal készültek, hiszen a DJ pároson kívül 2 énekeslányt is magukkal hoztak, továbbá egy MC-t és férfi énekest is. Az egyedi hangzásvilág elsősorban az énekesnek volt köszönhető, de a háttérzene is csillagos ötösre vizsgázott. Bebizonyították, hogy az angol zenének párja nincs!

A szervezők közölték, hogy a Prodigy busza defektet kapott, így programváltozást eszközölnek. Brains került a nagyszínpadra, majd 0:20-tól a Prodigy. Sajnos a koncertet beárnyékolta a hatalmas vihar, ami hirtelen csapott le a fesztiválozókra. Szerencsém volt a 2 órás esőt átvészelni a fesztivál egyetlen fedett sátrában, de így lemaradtam a Brainsről. A Prodigy viszont hatalmasat alkotott. Minden számukat óriási ováció fogadott és a zúzásból sem volt hiány. A frontemberek többször kiszaladtak a tömegbe, hogy ezzel is csigázzák a már így is felforrósodott hangulatot.

A buli Alle Farben setjén folytatódott számomra. A német előadó a megszokottól eltérő műsort hozott Sopronba, ugyanis májusban megjelent korongján lévő slágereit új köntösbe bújtatta. Legnagyobb örömömre élőben hallottam a „Sometimes” és a „Please tell Rosie” c dalait is. Remélem hamarosan visszatér hazánkba, hogy újra átéljem ezt az élményt.

Az afterparty természetesen a zárónapon sem maradhatott el, így a BladeRunnaz kiválóságát Ian Autorun-t hallgattam és közben szomorúan konstatáltam, hogy az idei VOLT Fesztivál véget ért.

A tökéletes szervezésnek, öt csillagos zenekaroknak köszönhetően mindig nehéz elszakadni Soprontól és visszatérni a szürke hétköznapokba. Már kihirdették a következő fesztivál időpontját 2017. július 4-8! Visszaszámlálás indul…

Kapcsolódó cikkek:
Ilyen volt a VOLT 2016-ban! [FOTÓK!] Ott voltál de nem emlékszel? Megnéznéd mások hogyan buliztak Sopronban? NÉZZ VOLT fesztivál PARTYFOTÓKAT!
VOLT2016: 148 000-en VOLToztak Vasárnap hajnalban ért véget a 24. Telekom VOLT Fesztivál, amely rekordszámú közönséget, 148 000 látogatót vonzott Sopronba. FOTÓK!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Party-Koncert-Feszt

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!

Hozzászólások

lap tetejére