dj

Sackraff

Dunaújváros
Farkas Gábor (dj Sackraff)

Hétköznapi néven Farkas Gábor. 1984-ben születtem Mezőkövesden. Korán kiderült, hogy van érzékem a zenéhez, mikor triangulumon előadtam Beethoven 9. szimfóniáját az ovis Anyák napi rendezvényen. A Mező Ferenc Általános Iskolában továbbá az is világossá vált, hogy énekes biztos nem lesz belőlem. Ezt követte a Széchenyi István Szakképző Iskola, itt informatika szakon végztem. Ezekben az években ismerkedtem meg a DnB és Breakbeat zenei irányzatokkal, köszönhetően az akkori mezőkövesdi és egri underground életnek. Már ekkor is érdekelt, milyen lehet nem csak szórakozni, hanem DJ-ként szórakoztatni egy ilyen bulin. Azonban 2003-ban elkerültem Dunaújvárosba. Az ottani főiskolán, műszaki informatikus – rendszermérnök szakirányon tanultam. Itt újra fel kellett térképezni az éjszakai underground bulikat és helyeket. Az idő múlásával zenei ízlésem is formálódott, így a gyorsabb tört ütemeket (DnB) a lassabb (Breakbeat) váltotta fel.
A dunaújvárosi underground zenei élet eléggé lekorlátozódott a DnB-re, ritka volt hogy breakbeat szóljon 1-1 bulin. 2007-2008 körül rájöttem, hogy ha ilyen zenét szeretnék egy buliban, akkor nekem kell ezt megcsinálnom. A lehetőség kicsit megkésve, 2010 tavaszán jött (What Else!?-nek köszönhetően), mikor először kerültem lemezjátszók mögé. Pár hónap gyakorlás után, a legelső bulim augusztusban, Mezőkövesden volt. Ez a Destroy Minimal partisorozat 3. állomása. Ezt követte a második fellépésem szeptemberben, ugyanitt. Rendszeresen zenéltem a dunaújvárosi Terminál bárban, de rövid idő után “székhelyem” átkerült a MoziPresszóba. Itt összebarátkoztam 2 helyi Dubstep DJ-vel (rozsomák, ivory memory..), akik zenéikkel nagy hatással voltak arra, hogy a kezdetben könnyebb breakbeatekről váltsak, az elektro és dubstep elemekkel kevert, kőkemény beatekre.
Régebben a breakbeat egy-egy buliban inkább warmup szerepet töltött be. Egy DnB bulin nagyon kellemes volt, letisztult hangzású, lassab tempójú tört ütemeket hallgatni, és ráhangolódni az estére, mielőtt sokkal vadabb és gyorsabb ütemekkel dolgozó DnB-t kapott volna a közönség. A tempója miatt sokan langyosnak tartották ezt a zenei stílust, mondván hiányzik belőle a pörgés, a tűz. Mára mindez eltűnni látszik. Ékes példa erre a dubstep és az elektro sikere, ami egyértelműen bizonyítja, hogy nem kell ahhoz gyors tempóval rendelkeznie egy zenének, hogy legyen benne átütő erő. Sok breakbeat, felhasználva az előbb említett két stílus hangzásvilágát, és zenei elemeit, nagyon jól ötvözve ezeket, és szinte új műfajt teremtve, a warmup státuszból, a bulik főszereplőjévé kezd előlépni. Én is ezt próbálom megragadni, a bulik főszereplőjévé emelni a breakbeatet, és egyre szélesebb körrel megkedveltetni.
Nem véletlen, hogy a dubstep, elektro, dnb jól meg férnek egy közös estén, hiszen részben belőlük is építkezik. Így adódott a lehetőség, hogy a felkérésnek eleget téve, a minden évben megrendezésre kerülő, dunaújvárosi Éjszakai Átszálló rendezvénysorozat, breakbeat/dubstep estéjén zenélhessek. Retroidnak(Morphosis, Ego Shot), a hazai breakbeat szcéna egyik jeles képviselőjének rádióműsorában, a Proton rádióban, hallhattatok egy What Else?!-el közös breakbeat szettemet. Ezidőben is rendszeresen DJ-zek a Mozipresszóban. A dunaújvárosi Drumfusion felkérésére többször is zenéltem a bulijaikon. Egy budapesti vendégszerepléssel zárult az évem, a Roham galériában. 2011 kicsit csendesebben kezdődött, mint ahogy az előző év abbamaradt.Elkészült egy-egy, a buliktól független saját mixem is, a breakbeat, illetve dubstep rajongóknak. Szervezőként, a Newcitybass-el (Nephilim), valamint rozsomákkal közösen elhívtuk a Spinline crew-t, ahol velük egy estén felléptem én is.
Március volt az a hónap mikor az Antropos.hu meghirdette a DJ Battle nevezetű versenyét, ahová saját mixekkel lehetett nevezni. Meglepetés, vagy sem, de a több mint 50 nevező közül, a mainstream zenei stílusokat képviselők elől, breakbeat szettemmel vittem el a szakmai zsűri első díját. A nyár sem maradt tétlen, rendszeres résztvevője lettem a dunaújvárosi Swim ‘n Bass Open-Air partisorozatnak. Júliusban a 2.Beertok fesztiválon is hallhattatok. Nemrégiben, Nephilim-el közösen, egy új kezdeményezést indítottunk, Colors of Sounds néven. Ez az elektornikus zenei sokszínűséget hivatott megmutatni, az elektro, breakbeat, dubstep, minimal és drum and bass irányzatok képviselőin keresztül.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Ezt is ajánljuk

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!

Hozzászólások

lap tetejére