Random Trip: Mitől jó ez az improvizálás? [INTERJÚ!]

#interjú: A rögtönzés mesterei, azaz a RandomTrip mesél arról, hogy mi történik a színfalak mögött.

… egy izgalmas zenei utazás korlátok és megkötések nélkül a legjobb hazai over/underground zenészekkel.

A folyamat 2009-ben indult el, majd elképesztő magasságokba emelkedett és még nincs vége. Az ötletgazdák Delov Jávor, a Turbo dobosa, valamint DJ Q-Cee, a Vinyl Warriorz lemezlovasa, akik körül folyamatosan újabb és újabb zenészek jelennek meg a színpadon. Valódi improvizáció, valódi élmény!

ANTROPOS.hu: 11 éve indult útjára a RandomTrip: mi volt az alapkoncepció az induláskor?
Mi volt a helyszín, és kik voltak az első koncerten?

Delov Jávor: Az alapkoncepció az improvizáció, a rögtönzés a színpadon, avagy más-más zenei világból érkező emberekkel egy hullámhosszra kerülés és közös alkotás a nézők füle hallatára. Mindezt úgy, hogy nemcsak hangszeres vendégeket invitálunk el, hanem rapereket és énekeseket is. Már nehezen tudom felidézni, hogy pontosan kik is voltak a legelső felállásban, de szinte biztos vagyok benne, hogy Bata István és Premecz Mátyás alkották a ritmusszekciót (ők a jelenlegi Kéknyúl és Sena zenekar tagjai), valamint Mc Kemon szerepelt az Irie Maffiából. Amiben biztos vagyok, hogy hogy a legelső énekesnő vendégünk Judie Jay volt.

Az első koncerten nagyjából tíz ember volt jelen: az elején számítottatok ekkora sikerre?

Őszintén szólva 10 ember rettenetesen kevés, de ha abból indulunk ki, hogy konkrétan 1 db ember állt előttünk koncert legelején, ez egy igazi sikersztorinak könyvelhető el.

Hogyan döntitek el, hogy mi lesz a következő heti felállás? Mi alapján válogattok a zenészek közül?

Általában az az alapvető szempont, hogy ki kivel passzolhat igazán, ki tuja a másikat igazán inspirálni, vagy ki szeretne kivel lenni.

Volt olyan résztvevő énekes, vagy zenész, aki nehezen állt kötélnek? Vagy inkább megtiszteltetésnek élik meg a felkérést?

Általában nagyon megtisztelőnek tartják a felkérést és a ‘rájuk gondolást’, de természetesen az évek alatt volt olyan, aki nem vállalta a fellépést, vagy csak nagyon nehezen állt kötélnek. Pl. Pásztor Anna esetében elmondhatjuk, hogy még úgy is, hogy másfél évig az Anna & the Barbies zenekar dobosa voltam, konkrétan nyolc és fél évig udvaroltam neki, hogy elfogadja a meghívásunkat. Ezért is külön öröm számunkra, hogy március 8-án velünk lesz az A38 Hajón.

Volt már külföldi és magyar vendégetek is: kivel volt a legnagyobb élmény együtt zenélni? Ki, hogyan lepett meg a legjobban?

Nyilván leginkább gyerekkorom hősei a legmeghatározóbbak számomra. De talán mondhatom a többiek nevében is, hogy páratlan élmény volt pl. a Jamiroquai zenekar dobosával, Dub Fx-szel, Aloe Black gitárosával, a Sigma énekesével, vagy akár Karácsony Jánossal, Dés Lászlóval, Tátrai Tiborral együtt zenélni.

Mindig improvizáció látható a színpadon? Vannak alap dolgok, amiket az elején megbeszéltek? Mennyire tervezitek meg előre, hogy mi fog történni?

Nagyon kevesen hiszik el, de valóban nem beszélünk meg semmit előre, minden a színpadon dől el: a zenei hangulatok, a lüktetés, a harmóniamenetek, a dallamok, a megírt és improvizált szövegek.

Az improvizáció balul is elsülhet. Volt már…?

Természetesen volt, ráadásul külföldi vendéggel, aki a világ egyik legjobb hangszerese. Ennek ellenére sajnos nem volt csapatjátékos, nem tudtunk túl sok mindenre jutni együtt, nehéz buli volt, de megoldottuk, győzött a hazai tehetség és nyitottság.

Úgy tudom, volt már arra példa, hogy ti hoztatok össze zenészeket. Elmesélnétek egy – két ilyen esetet? Illetve milyen érzés látni az új formációk alakulását?

Király Viktor és Mc Kemon esete ilyen például, de említhetném akár Dés László és Tátrai Tibor zenei újratalálkozását 33 év után.

Mi az, ami a legnagyobb kihívást jelenti a koncertek szervezésekor?

Maga a szervezés! Leginkább az, hogy a megálmodott felálláshoz mindenki egy időben érjen rá, ne jöjjön közbe semmi és csupa más unalmas ’szervezési nyalánkság’.

Milyen terveitek vannak a jövőre nézve? Kikkel játszanátok együtt szívesen?

Nagyon megtisztelő lenne, ha egyszer Presszer Gáborral együtt zenélhetnénk, vagy egy picit a valóságtól elrugaszkodva ugyan, de elinvitálhatnánk Stinget, Joe Cockert, Chris Daddy Dave-et, Miles Davist és még sok mindenki mást.

Tavasszal két nagyobb volumenű koncerttel is készültök a közönség számára. Mesélnél ezekről?

Március 8-án indítjuk útjára az A38 Hajón a ‘Megyünk a borunk után’ nevű turnénkat, melynek legfőbb célja az, hogy 2020-ban a legtöbb hazai neves és meghatározó borvidékre eljussunk, pl. Palkonyától kezdve Pannonhalmán át egészen a tokaji tájegységig. Ezen a koncerten hosszú idő után újra vendégünk lesz az Irie Maffia zenekar énekesnője, Sena, valamint Vavra Bence, Vitáris Iván (Ivan & the Parazol), Pásztor Anna és még sokan mások.
Majd pedig másfél hónappal később, április 22-én visszatérünk a Müpa színpadára, hogy valami igazán különlegeset alkossunk, a fellépők kiléte azonban egyelőre titok.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Ezt is ajánljuk

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!

Hozzászólások

lap tetejére