Nem tudjuk fizetni a nyugdíjbiztosítást? Mutatjuk a megoldásokat

(x)
Alapvetően lehetnek negatív következményei annak, ha nem tudjuk fizetni a nyugdíjbiztosításunkat.

De az is igaz, hogy vannak lehetőségeink egy-egy nehezebb élethelyzetben is, hogy ezeket elkerüljük. Ezeket vesszük át ebben a cikkben.

 

Hosszú távon kell gondolkodni

Egyre többen gondolják úgy, hogy az állami nyugdíjrendszernek vannak gyengeségei, ezért folyamatosan nő azok száma, akik a különböző nyugdíj-előtakarékossági formák felé fordulnak.

Miután kiválasztottuk a számunkra legjobb nyugdíjbiztosítást, folyamatosan fizetnünk kell. De természetesen a biztosítótársaságok is tisztában vannak azzal, hogy ez nem sprint, hanem maraton. Épp ezért vannak bizonyos lehetőségek, melyekkel átmenetileg felfüggeszthető a fizetése az akár több évtizedes lejárat előtt.

https-__expresszkolcson.hu_ - 2023 február - Cikk1

 

Mit tegyünk, ha nem tudjuk fizetni a nyugdíjbiztosításunkat?

Már a kiválasztáskor gondolnunk kell a nehezebb időszakokra. Azért, mert nem minden biztosító ad ugyanolyan lehetőséget, hogy átvészelhessük a nehéz periódusokat. Fontos előre meggyőződnünk arról, hogy a kiszemelt konstrukció tartalmazza-e a szüneteltetésnek a lehetőségét. És tudnunk kell, hogy ennek mik a feltételei és milyen következményei vannak.

Vannak biztosítók, akiknél 3 évet követően lehetőségünk van igénybe venni ezt a könnyítést. Máshol viszont ez lehet 5 év is. A szüneteltetés hiába csak egy év szokott lenni, ez sem egységes. Arra viszont minden esetben nagyon kell figyelnünk, hogy előre jelezzük, ha élni szeretnénk ezzel a lehetőséggel!

Bár jól jöhet egy ilyen segítség, számolnunk kell az esetleges negatív következményekkel is. Ilyen lehet például, hogy a megtakarításunkon jóváírt bónuszok egy részét elveszítjük, vagy hogy csökken a nyugdíjas éveinkre összegyűjtött végösszeg. Emellett persze bizonyos költséggel akkor is jár a biztosítás, ha épp nem fizetjük, ezzel is számolnunk kell. És épp ezért érdemes jól meggondolnunk, hogy mikor és meddig szüneteltetjük.

 

Az eseti befektetés is megoldás lehet

Bármikor befizethetünk egy nagyobb összeget a nyugdíjbiztosításunkra. Ezt megtehetjük nyugdíjcéllal (amire jár az adójóváírás is) vagy szabad felhasználású összegként.

Ez utóbbira nem jár az adójóváírás, ellenben bármikor hozzányúlhatunk, gyakorlatilag bármire fordíthatjuk. Ez egyfajta tartalék, ami befektetésre kerül, de hozzáférhető, így jól jön akkor is, ha átmeneti befizetési problémánk adódik. Ekkor ebből is kérhetjük a havi díjak kiegyenlítését, így még a díjszüneteltetést sem kell igényelnünk. Ez a szerződés elején, amikor még nem is kérhetnénk, kifejezetten jól tud jönni.

 

Érdemes nyugdíjbiztosítást kötni most is?

Az biztos, hogy jobb most, mint 2-3 év múlva, mert ennyivel is többet takarékoskodunk. Persze sokan félnek a gazdasági válságtól, de elmondható, hogy a történelem során már rengeteg válság volt, melyekből jellemzően 2-3 éven belül kilábaltunk. Így most is várhatóan hasonlóra számíthatunk.

És milyen hálásak leszünk magunknak akkor, ha már most elkezdjük a nyugdíjra való előtakarékoskodást.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Spiritusz

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!
lap tetejére