Négyzet vagy téglalap alapú legyen az egyszintes ház?

(x)
Nagy segítség azok számára, akik most állnak neki az otthonteremtésnek az, hogy az építészeti irodák már nem csak néhány rajzzal illusztrálják az általuk tervezett ingatlanokat, hanem weboldalaikra felkerülnek a látványtervek is.

A következőkben két, egyszintes házat fogunk bemutatni.

Kecskemét_4 - Photo

 

Alaprajz ötletek

Ha válogatni szeretne az alaprajz ötletek között, érdemes felkeresni például a kulcsrakészház.hu oldalt, ahol – hála a modern tervezési technikának – betekintést nyerhet a látványtervekbe, ezáltal pontosan láthatja, hogyan fog kinézni az épület. 

A cég családi házak tervezésével és kivitelezésével foglalkozik. Tervezést vállalnak országosan, kivitelezést elsősorban Pest vármegyében. Az oldalon bemutatott tervek mindegyikét szükség szerint a megrendelő egyedi igényeihez tudják igazítani, legyen szó akár az alaprajzról, akár a műszaki tartalomról.

 

Egyszintes családi házak

Az egyszintes családi házak nagy népszerűségnek örvendenek. Két vidéki példával szeretnénk illusztrálni azt, hogy pusztán attól, hogy egy egyszintes ház négyzet vagy téglalap alapú, mennyire eltérőek lehetnek a belső terek.

 

Egyszintes családi ház Budajenőn

Az egyszintes családi ház terveket kezdjük az egyik legfrissebbel, egy 217 négyzetméteres budajenői ingatlannal. Az ingatlan egyik oldalához egy, két autó parkolására alkalmas garázst ékeltek be, míg a másik oldalon egy hatalmas terasz kapott helyet, ahová több ponton is kijuthatunk. 

Az épület központi részén helyezkedik el egy légtérben a konyha, az étkező és a nappali, ezt a területet ölelik körbe a hálószobák (három darab), a fürdőszobák (két darab), a dolgozószoba és a különféle kiszolgálóhelyiségek (gardrób, háztartási helyiség, kamra, stb.). 

 

Egyszintes családi Mogyoródon

Míg az előző ház alaprajza inkább a négyzethez hasonlítható, addig ez a mogyoródi ingatlan a téglalaphoz. Ez utóbbinál is van lehetőség két autót parkoltatni, és több lakószoba áll rendelkezésre (négy darab), fürdőszobából pedig kettő darab és egy toalett. A kiszolgálóhelyiségeket tekintve van kamra, tárolóhelyiség és háztartási helyiség. A két ingatlan mérete szinte megegyezik. Az egyik látványos különbség viszont az előzőhöz képest az, hogy míg az előzőnél központi szerepet töltött be a konyha-ebédlő-nappali, addig itt az épület egyik végében helyezkedik el, onnan folyosóval juthatunk el a távolabbi lakószobákhoz. 

Megvan mind a két típusnak az előnye és a hátránya. Az elsőben talán jobban érvényesül a közösségi jelleg, hátránya viszont, hogy nehezebb napközben biztosítani a csendes pihenőt, a másik tervben, a folyosó végi szobában nyugodt pihenésre lehet számítani. A budajenői ház központi tere nagyobb, mint a mogyoródié, ennek következtében a lakószobák kisebbek.

Ha háztervezés előtt állunk és az egyszintes házakat részesítjük előnyben, érdemes elgondolkodni azon, hogy mekkora teret szeretnénk biztosítani a családi, baráti együttléteknek, és ebből kiindulva megterveztetni a házat.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Spiritusz

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!
lap tetejére