Mars hercege

Az amerikai író, Edgar Rice Burroughs legismertebb teremtménye kétségkívül Tarzan, az ágyékkötős dzsungelhős, de azt talán már kevesebben tudják, hogy a szerzőnek nem a jódlizós, liánon hintázó majomember az egyetlen ilyen típusú karaktere. John Carter szintén alulöltözött, rettenthetetlen harcos, csak ő az őserdő helyett a Marson ugrál, immár 100 éve.

John Carter (nem, nem a Vészhelyzetes doki) az 1910-es évek elején tűnt fel Burroughs regényeiben, amelyeket összefoglaló néven Barsoom-sorozatként ismerhet a nagyérdemű. Noha nem ő történetek elsőszámú főszereplője, az évtizedek során mégis több folytatásban feltűnt, és az olvasóközönség által kedvelt figurává vált.
Carter az amerikai polgárháború veteránja. A harcok után aranyásóként bolyong Arizona hegyei között, mikor egy alkalommal elbújik egy barlangba indiánok elől. Hirtelen különös dolog történik vele: a Mars bolygón találja magát, amiről kiderül, hogy egy őshonos nép lakhelye. A férfi e magas, 4 karú, szürke lények szövetségese és a bolygó védelmezője lesz, és közben még egy gyönyörű hercegnő szívét is elnyeri.

Számos regény, képregény és tévéműsor után újra egészestés film készült Carter kalandjaiból, és nem lehet eléggé hangsúlyozni az újra-szót, ugyanis nem a Walt Disney Pictures dolgozta fel először a marsi hős történetét, de a jövőre moziba kerülő adaptáció kétségkívül mind közül a legnagyszerűbb, legdrágább és leglátványosabb lesz, tehát minden olyan elmondható róla, ami egy 2010-es évekbeli szuperprodukcióra jellemző. (Na meg azt se felejtsük el, hogy a Disney legutóbbi nagy dobásai, pl. A Perzsia hercege, vagy a Tron Örökség finoman szólva sem volt kritikai- és/vagy pénzügyi sikertörténet, így az egércégnek mindenképp szüksége van valamire, amivel kiköszörülheti a csorbát.)

Sokan azt hiszik, hogy az új John Carter-film valamiféleképp a Pixar égisze alatt készül, ez azonban nem igaz (még akkor sem, ha a Pixar a Disney tulajdonában van), hiszen a párhuzam kimerül abban, hogy a film rendezője az az Andrew Stanton, aki az ugráló lámpácskás stúdiónak 3 animációsfilmet rendezett, köztük egy Oscar-díjasat is (Wall-E). Stanton íróként és producerként a Pixar (és ezzel együtt a Disney) egyik legfontosabb tartópillére, élőszereplős filmek terén azonban nem sokat tud felmutatni, úgy is mondhatjuk, hogy a John Carter az első ilyen alkotása. Hollywoodban azonban nem ritka, hogy egy korábban csak animációs filmeket jegyző direktor „rendes” filmes felkérést kap, elég csak pl. Csupó Gábort megemlíteni, aki a Fecsegő tipegők után elkészítette a Híd Terabithia földjére és a Holdhercegnő című filmeket.

A film nem volt könnyű szülés; az évek során rendezőként felmerült már Robert „Machete” Rodriguez, vagy Jon „Vasember” Favreau neve is, akik mind sokat tettek már le az asztalra, ha látványcentrikus filmekről van szó, a befutó azonban végül a Disney „kutyájának kölyke” lett. A majd’ negyedmilliárd (!) dolláros költségvetés legutolsó centje is meglátszik a filmen, ami az előzetes alapján olyan, mintha az Avatart egybegyúrták volna a Csillagok háborújával, a Conan-nal és a Mad Max-szel. A főszerepben Taylor Kitsch (Dögölj meg, John Tucker, X-Men kezdetek), és Lynn Collins (A 23-as szám, Fej vagy írás) látható, de rajtuk kívül számos nagyszerű és ismert színész is kapott szerepet: Mark Strong, Dominic West, Willem Dafoe, Daryl Sabara, Samantha Morton és Thomas Haden Church, stb.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Film

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!

Hozzászólások

lap tetejére