Hálószobatitkok a VV5 villájából

Indusztriál, újrahasznosítás, digitális kollázs - ez mind jellemző Szabó-Lencz Péter alias Petyka munkáira. Egy szerencse folytán a fiatal képzőművész néhány képe bekerült az egyik kereskedelmi csatorna valóságshow-jába, s ha nem is művészeti céllal, de tapétaként mindenképpen képviseli a kortárs képzőművészet kéznyomát még egy ilyen egyértelműen botrányszagú produkcióban is - ami egy plusz pont a vizuális kultúra javára. A Villa kialakítása közben készült fotók mellett Petyka megosztott velünk néhány kulisszatitkot - az így készült kategóriából.

-Még épphogy belekezdtél pár éve az indusztrialista témájú képeidbe, ismerkedtél a street arttal, amikor az első interjút készítettük veled,  most pedig egy országos TV-ben  látjuk viszont a munkáidat. Hogy kerültél a projektbe?

Petyka: -Májusban megismerkedtem Rácz Anikóval, aki iparművész és a Hannabi Freestyle Home art directora. Azt mondta, nagyon tetszenek a munkáim, épp készülőben van egy kanapé Péterfy Boriéknak és szeretné megjeleníteni benne az egyik munkámat párnaként. Tulajdonképpen neki és egy kis szerencsének köszönhetem, hogy bekerültem a Való Villa projektbe is. Úgy tudom három stílus koncepció volt beadva az RTL-nek, amelyből az indusztriál témát választották. A belsőépítészeti munkára a Moodoo Belsőépítészeti Stúdiót bízták meg. A Moodoo alias Szegő Gábor és Ternovszky Zita már korábban bevonta Anikót a Villa-projektbe, és amikor kiderült, hogy az indusztriál stílus lett a nyerő, Anikó megmutatta Gáboréknak a Budapestről készült kollázsaimat. Tetszett nekik, és azt találták ki, hogy a hálószoba két szemközti falát ki kellene tapétázni ebben a sajátos stílusban.

 A háttérben részlet a Budapest Avantgarde sorozat digitális kollázsból készült VV Special Editionből – mint hálószoba tapéta.

-Milyen szempontok szerint kellett dolgoznod? Volt valami elvárása az RTL-nek?

Petyka: -A fő szempont Budapest megjelenítése volt. Szerencsére szabad kezet kaptam, nem voltak komoly elvárások, csupán néhány apróság, ami inkább segítette a munkámat. Mindent átbeszéltem Gáborral, elmondta mely színek domináljanak és a korábbi munkáimból sok részletet kiemelt, amit szívesen látna viszont.

Régebbi festmények képei és a digitális kollázssorozat momentumai is keverednek a Budapestről készült mixtúrában. A vörös vascsövek nem szolgálnak semmi funkcióval, az elzárócsap képe pedig a szőnyegről is visszaköszön.

 

-A te munkádon kívül is van néhány kuriózumnak számító dizájnelem, dekoráció. Mesélnél ezekről pár szót?

Egészében véve remek lett az egész belső design, még mindig lenyűgöz. Természetesen az, hogy a munkáim is bekerültek, az valami elképesztően jó érzés. Az egész Villa tele van jobbnál-jobb bútorokkal, anyagokkal, belsőépítészeti megoldásokkal, apró részletekkel. A fürdőszobában a rézből készült cső installáció fantasztikus, és a hálóban lévő vörös ipari vascsövek – melyek szintén csak a dekoráció elemei – jellegzetes elzárócsapja megismétlődik a szőnyegen, amit egyedileg készítettek el. Aztán ott vannak a bútorok, kiemelném a használt ajtólapokból összetákolt gardróbot. Annyira tökéletes munka, hogy elájulsz. Amikor először láttam, azt gondoltam, hogy biztos durva és egyeletlen a felülete, de nem. Minőségi munka, tükörsimára csiszolva és olyan pontos illesztéssel, hogy le a kalappal. A nappaliba tervezett két kanapé és a fotel roppant kényelmes és nagyon különleges, azok Anikó munkái. A falon a tapéta káprázatos. Aztán az asztalok, a bárszékek, az étkezőszékek, a neon, a kiegészítők – kerek egész. Nem beszélve a betonból készült burkolatról a Villa a falán, és vele szemközt a tüzes narancssárga hullámlemez borításról. Nagyon komoly megoldások. Szerintem órákat lehetne beszélni mindezekről.

Rézcső installáció a fürdőben.

 

Rézcsövekből készült ál-fűtőrendszernek a zuhanyzóban is jutott hely.

A félig kész étkező képei, az asztalon Petyka munkái – kiterítve.

Újrahasznosított ajtókból, szekrényekből készült gardrób a hálóban.

 

-Kikkel dolgoztál együtt a projekten?

Szorosabb kapcsolatba csak a Moodoo csapatával kerültem. Eleinte főleg Gáborral voltam kapcsolatba, később megismertem a többieket is, néhány fiatal srácot és egy kedves lányt. Ők Levente, Andris, Laci és Márti, akik szintén Gáborral dolgoznak együtt, nagyon szimpatikusak és tehetségesek, jó volt velük találkozni. Amúgy rengeteg szakiparos sürgött-forgott még, szinte 0-24 három héten keresztül.

-Hogy került fel a plakát a falra? Illetve plakát ez vagy inkább tapéta?

Azzal az eljárással, ahogy felhelyezték inkább tapéta, mint plakát. Egy kék hátú speciális papírra nyomtatták és mint egy tapétát – ragasztóval átkenték a falat, majd a tapéta hátoldalát – úgy rakták fel.

-Van más munkád is a villában a plakátokon kívül?

Igen. Kilenc darab kis kép díszíti még a hálószoba falait. Ezek a munkáim kiragadott részletek a korábban készült digitális képeimből, kinyomtatva és felkasírozva. Piacon vásárolt régi képkeretekben vannak kiakasztva.

Petyka képei keretben is helyet kaptak a villában. Az ózsdi, újrafelhasznált keretek fura mód jól passzolnak ehhez a sajátos, gazdag színvilágú stílushoz.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Képző

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!

Hozzászólások

lap tetejére