Sony Ericson W350i teszt

Hallo! Hallasz? Hallasz!

Zene füleinknek
Telefon, ami nem csak csengőhangot muzsikál. Tökéletes zenelejátszó és mobil egyben. Kompakt kis készülék került hozzánk, amit rögtön megvizsgáltunk, jó alaposan. Tudj meg többet a Sony Ericson W350i-ről.

Amikor először megláttam a Sony Ericsson W350i-t, nem is tudtam, hogy egy telefon került a látóterembe, azt hittem, zenelejátszó. De aztán – mivel egy telefonboltban voltam – közelebbről szemügyre vettem, tapogattam és flip, hoppá flopp! Lehajtható előlap, mint a régi Ericssonokon, és ott a titok. Tényleg ez egy telefon is, no meg zenelejátszó. Nincs sorrend, nincs vagy-vagy, mindkettő egyszerre. Egy gyönyörű, innovatív, mégsem hivalkodó telefon. Nem vagyok oda a sokfunkciós, még a Marsot is megvizsgálni képes mobilokért, de ez levett a lábamról.

Külcsin
Most, hogy nézegetem a telót, lehet, hogy mégsem olyan visszafogott. Fekete színben sikerült hozzájutni, narancssárga, csilli-villi díszítőelemekkel. Csinos kis darab, ráadásul van még más színekben, illetve színkombinációkban is. A klasszikus dolgok találhatóak kívül és némi plusz. Tehát van rajta töltő csatlakoztató, oldalt, hangerőszabályzó, play gomb, stop gomb és a zenelátszó, minden gyorsbillentyűje, valamint egy csúsztatható billentyűzár oldalt, mint mondjuk az MP3 lejátszókon. Az egész külső praktikus és szép.

Belbecs
A menüt, mint minden Sony Ericsson-nál meg kell és meg is lehet szokni, pikk-pakk. Viszont, aki már járatos az Ericsson-ok menüjében, azokat is éri egy-két meglepetés. Például az, hogy ha becsukod, vagyis visszacsukd az előlapot, nem az alapkép jelenik mega telón, hanem automatikusan a zenelejátszó. A flipp-floppon található gombok üzemkészek, hiszen nincs bennük elektronika, manuálisan nyomkodjuk végülis az alatta lévő gombokat, aha a számozott gombokat. Gyorsmenü, ennyi. Nagyszerű, hogy több funkcióval látták el a billentyűzetet, állapottól függően lehet használni.

A telefonkönyv ezer bejegyzéssel bír, összesen kettőezer-ötszáz adattal láthat el minket. Üzenetkezelése klasszikus, SMS, MMS, és e-mail, akár csatolt filellal is. Ezen kívül van naptár, jegyzet és egyéb kényelmi funkciók, amelyet megszokhattunk, bármilyen is legyen a mobilunk. Innentől kezdve akár telefonálhatunk is, aztán hallgassunk zenét. És itt jön a képbe a multimédia. Csak hang legyen és kép.
A mobilban egy megapixeles kamera van, ami épp, hogy jó valamire, de ez nem fotó apparátus, hanem telefon és zenelejátszó. És ez az, amiért szerelmes lettem a készülékbe, a zene. Remekül kezeli az albumokat, csoportosíthatóak a zeneszámok, egyénre szabható és változtatható, ráadásul jól szólnak, persze ez függ attól, hogy min keresztül hallgatjuk. Ne hangosítsuk ki, ha nem muszáj.
Mivel van benne beépített böngésző, akár alkalmas is lehet a netezésre – GPRS és EDGE -, de kicsi a kijelző, bár jó minőségű TFT, mégsem erre használjuk. Arra, amire ez a telefon való, az összes plusz szolgáltatásával együtt, nagyon jó árfekvésben kapható. Jól néz ki, könnyen kezelhető, legalábbis megszokható, és még azok is maximálisan ki tudják használni – mint én -, akik eddig csak beszélgetésre és üzenetküldésre használtak egy telefont.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Divat-Design

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!

Hozzászólások

lap tetejére