2010. június 18-19.

Fields of Joy: pénteki helyszínváltozás!

2010. június 18. – Merlin /
2010. június 19. – Hungexpo (bejárat a Hungexpo 2-es kapunál)
A Fields of Joy a fesztiválszezon előtti legnagyobb szabadtéri megmozdulás a budapesti elektronikus zenei életben, amelyet elsősorban a tört ütemek rajongói várnak.

A Fields of Joy a fesztiválszezon előtti legnagyobb szabadtéri megmozdulás a budapesti elektronikus zenei életben, amelyet elsősorban a tört ütemek rajongói várnak. Nem véletlenül, hiszen az elmúlt tíz alkalommal a drum and bass legnagyobb sztárjai és a legérdekesebb új arcok mutatkoztak be és tették feledhetetlenné a nyár egyik legfontosabb buliját. Idén – ahogy erre már volt is példa a FOJ rendezvények történetében – kétnapossá és négyhelyszínessé, mondhatni mini fesztivállá bővül a rendezvény, a szombati drum and bass és dubstep nap előtt pénteken a techno, a minimal, a house és az electro lesznek főszerepben.
 
Június 18., péntek – NVC – Noise Night Life
A péntek az NVC nagyszínpadon a techno és a minimal jegyében zajlik. Fellép a francia Agoria, akik az egyik legszínvonalasabb mixsorozat, a Balance aktuális albumát turnéztatják. Szintén DJ-szettel érkezik a német Alex Bau, ő Being Wayne Sidorsky albumának bemutatójának apropóján érkezik Budapestre. A szintén német Format:B és a Border Community chilei büszkesége, a BalatonSound-ot is megjárt Ricardo Tobar live act-tel érkezik a Fields of Joy péntekjére.
Ezen a napon a kisszínpad a house és electro irányzatoké. A Noise Night Life csapat lelkes, ifjú DJ-i Andro-val kiegészülve maguk mellé gyűjtötték Palotait, az Electroghetto DJ-ket, és Karányit – a pörgés garantált.
Június 19., szombat – Bladerunnaz – TEST  
A szombati nap két színpadán a basszusok veszik át az uralmat. A főszervező Bladerunnaz nevével fémjelzett színpadon a magyar élvonal mellett a drum and bass három különböző ágának jeles képviselői mutatják be a stílus sokszínűségét. A sort éjféltájt Original Sin nyitja, aki a jókedvű, gurgulázós basszusfutamokkal táncoltató wobble vagy jump up vonalat képviseli. Őt az est sztárja, a mostanság az elektronikus zene több ágában is taroló Sub Focus követi MC I.D.-val az oldalán. Szettjében a legütősebb drum and bass zenék mellett várható egy kis electro és dubstep blokk is. Majd őt követi a brazil S.P.Y., akit sokan a villámkezű DJ Marky utódjának tartanak, mixtechnikája és szelekciója is sokban emlékeztet földijének magával ragadó, jókedvű előadásmódjára.
Mindeközben a másik színpad a Bladerunnaz alvállakozásaként működő TEST felügyelete alatt a hazai dubstep élet legjavát mutatja be neves vendégszereplővel. A Hessle Audio kiválósága, Ramadanman fellépése igazi csemegének ígérkezik mindazok számára, akik nyitottak a dubstepen túlmutató angol elektronikus zenei történésekre.

Június 18., péntek /techno, minimal, house, electro/
Kincsem Park (bejárat a Hungexpo felől)

NVC stage
Agoria (Infiné, Different – FR) – Balance 016 tour
Alex Bau (Credo, CLR – DE) – “Being Wayne Sidorsky” album release tour
Format:B (Formatik, Highgrade – DE)
Ricardo Tobar (Border Community – RCH)
Naga + Beta (Hairy)
Subotage (NVC)
Sinko (NVC)
 
Noise Nightlife stage
Palotai (Tilos)
Karányi (CLS, OSH)
Andro (Rise FM)
Plastickids (Noise Life)
GrgFr & Sukee (Electroghetto)

Június 19., szombat /drum and bass, dubstep/
Hungexpo (bejárat a Hungexpo 2-es kapunál)

Bladerunnaz stage
Sub Focus (Ram Records – UK)
Original Sin (True Playaz – UK)
S.P.Y. (Metalheadz – BR)
Chris.su (Subtitles)
SKC (Commercial Suicide)
Safair (Tactile Vinyl)
Mastif (Bladerunnaz)
Statik (Bladerunnaz)
MC I.D. (Shogun Audio – UK)
MC Agent (Unusual Suspects -RO)
MC Fedora (Mameluk System)
MC Blu-ID
 
TEST stage
Ramadanman (Hessle Audio – UK)
Cadik (Real Your Nature)
DJ Madd (Boka Rec.)
Matt-u (Boka Rec.)
Gumilap (Dub Phase)
MC Kemon (Dub Phase)

[Térkép]
[Megközelíthetőség]
A Kincsem park legkönnyebben a 2-es metró Pillangó utca megállójától közelíthető meg.

Elővétel: Első 100db mindkét napra 2500 HUF / Június 18-ig 3000 HUF / Bérlet elővételben: 4000 HUF
Belépő helyszínen: Napijegy a helyszínen: 3500 HUF / nap / Kétnapos bérlet a helyszínen

Elővételes helyek
Subvibe (V. Váci u. 40.) www.subvibeshop.com
Nyugati nonstop (Nyugati tér)
Akt Records (VI. Lovag u. 17.) www.aktrecords.hu  
Deep lemezbolt (VI. Aradi u. 22.) www.deep.hu  
Ticketportal.hu és offline árusítóhelyei www.ticketportal.hu  

Agoria (Infiné, Different – FR): A francia technozseni Sebastian Devaud 2003-ban robbant be a köztudatba Blossom c. albumávál, melyet egekig magasztaltak a kritikusok és a szakmabeliek is. Már az album megjelenésének évében a barcelonai Sonar fesztiválon táncoltathatott 10 000 embert. Számos remixfelkérés (Paul Kalkbrenner, UNKLE…) és további két album (The Green Armchair–2006, Go Fast–2008) után megalapította sajat kiadóját az Infinét.
2010 elején felkérték a legendás Balance mixsorozat 16. részének elkészítésére, melynek bemutató turnéjába kapcsolódik be a FOJ is.


 
Alex Bau (Credo, CLR – DE): A több mint 10 éve tevékenykedő veterán Alex Bau nevét nehezen kerülhették el a szcénában jártasak. A tökéketes mixtechnikájáról és több órás kemény szettjeiről híres lemezlovas ugyanabban a kicsi bajorországi klubban kezdte pályafutását mint DJ Hell. Azóta már temérdek megjelenéssel büszkélkedhet saját kiadójánál (Credo) és olyan vendégkiadóknál, mint pl. a Chris Liebing fémjelezte CLR. Megjelenéseit is rendszeresen játssza Dubfire, Adam Beyer vagy éppen Stephan Bodzin.
Magyarországra legújabb, „Being Wayne Sydorsky”, c. albumát érkezik bemutatni.


 
Format:B (Formatik, Highgrade – DE): A Format:B a berlini éjszakában régóta tevékenykedő Jacob Hilden és Franziskus Sell találkozásának eredménye. 2005 óta adnak ki zenéket együtt, a széleskörű ismeretséget Oliver Koletzki kiadója, a Stil Vor Talent hozta nekik.
Hauzzal felütött, kemény, kattogós minimal technójuk a világ minden részén megmozgatja a közönséget, megfordultak már a legnevesebb fesztiválokon Japántól Brazíliáig. Egyedi hangzásvilágukra saját kiadót építettek, Formatik néven. Itt jelentet meg többek között Boris Brejcha és Daniel Steinberg is.
 
Ricardo Tobar (Border Community – RCH): A fiatal chilei srác James Holden csodagyerekeinek gyűjtőhelyéről, a Border Community-ból indult hódító útjára. Első megjenésével, az El Sunsettel rögtön ráérzett az esszenciális border hangzásra és a 2007-es év egyik legnagyobb slágerét alkotta meg az akkor még csak 22 éves Ricardo.
Balaton Sound-os fellépése után a 2010-es Fields of Joy fesztivál hajnalán újra megbizonyosodhatunk átütő tehetségéről.

Sub Focus (Ram Records – UK): Andy C pártfogoltja ismertségben lassan túlnő a mesterén, Sub Focus saját magáról elnevezett debütáló albumának megjelenése óta úszik a sikerben. A jelenleg a Pendulummal turnézó Nick két klippel is tarol Angliában, az egyik a Stamina eltorzított hangjával kísért Could This Be Real, a másik a Sting lánya, Coco által felénekelt Splash. Sub Focus nem csak zeneszerzőként, de DJ-ként is elismerést érdemel, villámkézzel mixeli a tömegmozgató drum and bass-t, de ha úgy adódik becsúszhat egy kis dubstep és négynegyed is.

Original Sin (True Playaz – UK): Original Sin nem egy szűklátókörű clownstep előadó, erről is árulkodik tavaly megjelent debütáló albuma, amelyet DJ Hype adott ki a legendás Playaz kiadón keresztül. Az aktuális jump up és bristol sound mellé bátran csempész jungle és liquid funk elemeket, de nem felejt el hű lenni saját stílusához. Kegyetlenul széttorzított basszusfutamokkal felvértezett bohóczenéivel nagy előszeretettel kezdi szettjét és robbantja a bulit például Andy C vagy Friction.

S.P.Y. (Metalheadz – BR): A Brazíliából származó S.P.Y. nem újonc a drum&bass világában, de igazán az elmúlt két évben sikerült révbe érnie. Amellett, hogy tenyerén hordozza Marky, Goldie, Storm és sokan mások, mostanában már alig telik el olyan hét, hogy ne jelenne meg tőle a legnagyobb kiadóknál (Metalheadz, C.I.A., Shogun Audio) néhány zene. Szinte forr körülötte a levegő, de nem csak számai árulkodnak kiváló és szerteágazó ízlésről: a DJ pultban jópár táncteret felrobbantott már. A mindig emlékezetes FOJ napfelkelte szettért idén ő lesz a felelős, megérdemelten.

Ramadanman (Hessle Audio – UK): A 14 éves kora óta mixelő David Ramadanman a deep house-ból a hip hop-on és a jungle-n át landolt az akkortájt formálódó dubstep világban. Majd 15 évesen már kompjuterén Fruity Loops-t futtatva ügyködött saját szerzeményein. Haverjaival (Ben UFO és Pangaea) Hessle Audio néven kiadót alapított, ahol sorra jelentetik meg dubstep-en messze túlmutató, beskatulyázhatatlan, de mindig első osztályú zenéiket. A kölyökképű Ramadanman szettjeiben is kompromisszummentesen és változatosan szelektál, bemutatva a lassabb basszusközpontú zenék minden ágát, múltját, jelenét és jövőjét.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Partyfotó

  • BALATON SOUND 2017: a legtöbb világsztár [FOTÓK!]

    A tavalyi, jubileumi év rekordját megközelítő, 154 ezer fős látogatószámmal zárt az idei Balaton Sound. NÉZZ PARTYFOTÓKAT!

  • Ilyen volt a VOLT 2016-ban! [FOTÓK!]

    Ott voltál de nem emlékszel? Megnéznéd mások hogyan buliztak Sopronban? NÉZZ VOLT fesztivál PARTYFOTÓKAT!

  • SZIGET 2015: Partyfotók!

    Ott voltál? Nem voltál? Nem emlékszel? KATTINTS SZIGET 2015 fotókért!

  • Gerilla művészet

    A nyugati társadalmakban a ’80-as és ’90-es években kezdett helyet követelni magának az úgynevezett street art, a kiforrott, de sémák közé beszorított képzőművészetek között. A kezdeményezés a fiatalok nyelvét beszélte, így gyorsan berobbant a köztudatba. Az utcai aktivizmus provokatív és szellemes, de a rendszer még mindig huligánok eszközeként tartja számon. Hazánkba kis késéssel jutott el, így az avatatlan szemek, avagy a publikum egyelőre nagy előszeretettel veszi egy kalap alá a tagekkel és graffitikkel. Hibásan.

  • Vadászok vadásznak a vadászokra

    Robert Rodriguez, Antal Nimród, Adrian Brody, Danny Trejo és a híres-hírhedt Ragadozó egy filmben. Vajon melyik elvetemült mozifanatikus nem nyalná meg a szája szélét eme prominens lista olvasatán? Kemény beszólások, rengeteg akció, egy fegyveres csaj, és a vadászat izgalma. Mozikban a Predators.

  • Laza…

    Végül a Scissor Sisters-t is elérte az a végzet, amit a Ta-Dah megjelenésekor már sejtettünk: ők is egy lesznek a sok egydalos bandából. A Night Work ugyanis az év legérdektelenebb albuma.

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!

Hozzászólások

lap tetejére