Unni Drougge:

Fiatal fiúk dícsérete Hella Hell vallomásai

Konkrét könyvek
Hella Hell valahol Svédországban, egy női börtönben ül. Nyolc évre ítélték, minden bűnök közül a leginkább megvetettért. Árnyéka egykori önmagának, az ünnepelt reklámkirálynőnek, akinek nem is olyan rég még a lába előtt hevertek a férfiak és a fél világ.

Hella Hell története egy merőben szokatlan szenvedélydráma. Szerelmi história, mely egy kis stockholmi templomban veszi kezdetét, hogy aztán nagy ívű, egész Európán átzúgó, túlfűtött “roadmovie”-ban folytatódjék, s “filmszakadással” érjen véget Dánia északi csücskénél. Események bizarr láncolata, mely soha nem történt volna meg, ha a főszereplő, a kifinomult Hella Hell mellett lett volna valaki, aki osztozik szenvedélyében.
Talán elég lett volna az is, ha szenvedélyének tárgya megértette volna őt. De hogyan érthette volna meg? Hiszen csak egy tizenhároméves fiú volt.
Unni Drougge regénye egy fordított Lolita-história, amely olvasható különleges szerelmi történetként, őrült meseként, vagy épp csípős szatíraként egy olyan korról, amikor a külsőségek imádata legbelül, az ember lelkében hagyja a legmélyebb sebeket.

A szerzőről:
Unni Drougge (1956) igen kedvelt szerző és médiaszemélyiség Svédországban, szenvedélyes véleményformáló, akinek mindig odafigyelnek a szavára. Eddig megjelent nyolc könyvét tizenhét nyelvre fordították le.
Drougge nagy svédországi sikere jórészt annak köszönhető, hogy a hetvenes években, tizenkilenc évesen ő alakította meg hazájában az első punkegyüttest. Első könyve, a Jag, jag, jag! (Én, én, én!) kultuszkönyv lett, a szerző pedig afféle kultuszfigura, a női önállóság és kitartás szimbóluma. (Brutális férje által elhagyatva, öt gyereküket nevelve, főzés és pelenkázás között lett íróvá, mert az volt az álma, hogy író legyen – pedig a férje annak idején még az ujjait is eltörte, hogy ne tudja fogni a tollat.)
Irodalmi díjai nincsenek, nem készültek filmek a munkáiból, de ő nem csügged: jelenleg “normális” polgári életet él a családja és háziállatai körében, s a hivatásának, az írásnak szenteli magát, amelyhez mindig hű maradt.
“Regényeimre többnyire szélsőségesen reagálnak az olvasók – nyilatkozta egyszer. – De hát nem éppen az az alkotás célja, legyen az zene vagy irodalom, hogy hatást, érzelmeket váltsunk ki általa? Sokszor hallom, hogy egyesek felháborodnak a regényeimen, mert a főszereplőket nagyon ellenszenvesnek találják. Nos, ők vagy nem megfelelő szemmel olvasták a könyvet, vagy nem vették észre, mire van kihegyezve a történet, netán egyszerűen képtelenek mást befogadni, mint (egy kis képzavarral élve) cukros szappanoperákat.”
A Hella Hell vallomásai Unni Drougge hatodik könyve.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Irodalom

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!

Hozzászólások

lap tetejére