Dj portré: Strong R.

Focistának készül, de dj és producer lett, Martin Garrix is játszotta dalát. Strong R. nyilatkozott az ANTROPOS.hu-nak. INTERJÚ!

-Hogyan kerültél kapcsolatba a zenével? 

-Már általános iskolás koromban zenét szerettem volna szerezni. Akkoriban rapp-szövegeket írtunk. Az egy olyan korszak volt… Aztán következett a retro, és rock-korszakom. Ez körülbelül 18 éves koromig tartott. Vettem magamnak egy gitárt, amin szerettem volna autodidakta módon megtanulni játszani. Aztán persze nem lett belőle semmi.

 

-Mikor kezdtél először zenét írni? Mi volt rád hatással akkoriban?

-17-18 éves koromban egy haverom elvitt egy esztergomi diszkóba. Én egészen addig ki nem állhattam a diszkó- és klubzenéket. Onnantól kezdve egyre többet hallgattam a dj-k mixeit. Bárány Attila nagy hatással volt rám. Amit ő játszott, azok szinte kivétel nélkül tetszettek.

 

-Előbb zenéket írtal vagy dj-ztél? 

-4-5 éves korom óta fociztam. 17 évesen már NB II-ben felnőtt szinten. Ezt azért mondom, mert a szüleim mindig focizni vittek, ezért nem volt soha cd-lejátszóm, se keverőm. Úgy volt, hogy focista leszek… Tehát a zeneszerzés már egészen kis korom óta érdekelt, és felismertem a lehetőséget, hogy manapság saját zene kell ahhoz, hogy bekerüljek klubokba zenélni. Volt egy rossz számítógépem, meg két Tescos hangfalam, amikkel elkezdtem remixelgetni meg zenéket vagdosni.

Fotó: facebook.com/NIGHTLIFEPARTYSERIES

Fotó: facebook.com/NIGHTLIFEPARTYSERIES

 

-Mit használsz zeneíráshoz?

-Kezdetben, mint minden kis producer palánta, az FL Studio nevű programmal próbálkoztam. Viszont a mai napig nem értem, hogy lehet kiigazodni rajta. Ezért váltottam az Abletonra, ami nagyon kézre álló számomra.

 

-Hol hallhatóak szerzeményeid? Mire vagy büszke?

-Remixeim, illetve saját dalaimat Magyarországon szinte az összes elismert dj játszotta, és a mai napig játssza is. Emellett már a kereskedelmi rádiók is műsorra tűzték azokat. Viszont, amire a legbüszkébb vagyok, hogy az ‘Addicted‘ című zenémet Martin Garrix lejátszotta a BBC Radio 1-on a heti 1 órás mixműsorában. Amikor megtudtam, bukfenceztem örömömben otthon. Büszke vagyok még arra, hogy Németországba rendszeresen visszahívnak zenélni minimal-techno bulikba. Idén karácsonykor is megyek Brémába. Egyébként büszke vagyok arra az egészre kompletten,amit eddig elértem, mert semmi támogatást nem kaptam senkitől. Kezdetekben mindenki nevetett rajtam. Ma viszont több ezer ember előtt van szerencsém játszani. Úgyhogy szeretném megköszönni mindazoknak, akik nem hittek bennem, mert sok erőt tudtam belőlük meríteni. :)

 

-Mik a visszajelzések itthon/külföldön?

-Épp a héten jelent meg a Tchaikovsky című zeném, az ausztrál Hungry Koala Recordsnál. A stílust tekintve ez a világ legnagyobb kiadója. Amikor magyar dj ismerőseim kinn játszanak külföldön, mindig küldözgetik a videókat, hogy épp az én zenémet játssza az aktuális külföldi házigazda dj. Májusban együtt játszottam Mark Dekodával Nürnbergben, ahol elmondta nekem, hogy jelen pillanatban 6 zenémet játssza, és én vagyok a kedvenc előadója az egész világon. Mondanom se kell, hogy nagyon jól esett Németország leghíresebb minimal előadójától. Azt is szeretném megemlíteni, amikor Budapesten Will Sparks után játszottam, akkor ott maradt és végighallgatta a szettem, majd elmondta, hogy nagyon tetszett neki, amit játszottam.

 

-Hogyan írnád le a zenét, amit játszol/írsz?

-Meg kell említenem, hogy 4 évig voltam két esztergomi klub rezidens dj-je. Az ország legjobb diszkóiról van szó. Vidéken nem lehet egy bizonyos stílusra orientálódni. Tehát a 4 év alatt az összes klubzenei stílussal megtanultam szórakoztatni az embereket. Ebből kifolyólag nem kötöm magam stílushoz. Sok zene van a pendriveomon, ha az aktuális közönségnek sláger kell, akkor megkapják tőlem, ha viszont a keményebb ütemeket kívánják, akkor azzal is tudok szolgálni.

 

 

-Szerinted fontos egy dj-nek zenét is írni? 

-Egyértelmű. Ma már senkit nem érdekel az, hogy te hogyan keversz. Ahhoz, hogy megismerjenek az emberek, és elmenjenek a bulidra mindenképp az kell, hogy ismerjék a te saját zenéidet.

 

-Mikor és hol DJ-ztél először? 

-Ha jól emlékszek egy pince buliban játszhattam a buli elején, amikor még senki nem volt ott. :) Aztán egy helyi pubban kaptam lehetőséget. Néha beállhattam egy-két órára. Majd jött egy nagy lehetőség. A már említett esztergomi klub keresett egy fiatal tehetséges lemezlovast, és a saját zenéimnek köszönhetően már ismert a hely rezidens diszkósa, így engem ajánlott be a tulajdonosnál. Ezúton is köszönöm neki!

 

-Melyik volt az első olyan track, amit már alig vártál, hogy lejátszhass?

-A mai napig sokszor fordul elő, hogy már nagyon várok egy külföldi megjelenést. Régen a B-Sensual zenéket csak a Bárány Attila játszotta. Azokat nem lehetett megszerezni szinte sehonnan. Azokért a dalokért bármit megtettem volna.

 

-Kedvenc dj, producer, kiadó, klub?

-Újra elő jön Bárány Attila… Rám a kezdetekkor ő volt nagy hatással. Talán miatta szerettem volna diszkós lenni. Aztán nagy hatással voltak rám a saját zenéik által a Crazibiza, Mike Newman, Alesso, Deorro, Will Sparks… Most hirtelen ők jutottak eszembe. Illetve nem klubzenéket ír, de Hans Zimmer-t imádom. A filmzenéi egyszerűen isteniek. Mindig kiráz a hideg, amikor meghallom például a ‘The Dark Knight’ zenéjét. Kedvenc hazai klubom a volt rezidenciám, ahol 4 szép évet töltöttem el. Ez az Ice Beach.

-Legjobb buliélmény?

-Nem nagyon tudok kiemelni bulikat. Amikor látom, hogy az emberek jól érzik magukat, arra a zenére, amit én játszok, akkor számomra az a legjobb buli. Persze meg tudom említeni a World is mine-t, vagy a Nightlife- os bulikat, ahol garantált a több ezer ember egy buliban. Emelett még az esztergomi, illetve a győri közönség akiket nagyon szeretek.

Fotó: facebook.com/strongrofficial

Fotó: facebook.com/strongrofficial

 

-Külföldi fellépések, amiket kiemelnél? Mitől volt emlékezetes számodra?

-Augsburg-ban reggel 5-kor volt a legnagyobb őrület. Mindenki egyszerre kiabálta a nevemet. Aztán, amikor végeztem, mindenki jött oda hozzám és kérdezgettek rólam. Nagyon aranyosak voltak.

 

-Milyen zenéket hallgatsz otthon?

-Tankcsapdát és Queen-t. A fellépés előtti és utáni hosszú utazásokkor nagyon nagy segítség, hogy gyorsan teljen az idő.

 

-Mi a véleményed az általad képviselt irányzat hazai és nemzetközi helyzetéről? 

-Külföldön a minimal-technonak hagyománya van. Ott ez nem új dolog. Magyarországon 1-2 éve tört be a klubokba ez a stílus. Sokaknak nem tetszik. Nekem az a véleményem, hogy örüljünk, hogy a klubokban végre klubzene szól, nem pedig fesztivál zene. Talán innen eljutunk újra a house-hoz.

 

Strong R. TOP10 (2016 november):

  1. Andrewboy, Szecsei – Kiskece (Strong R. Remix)
  2. Berg – Bayaka (Strong R. Bootleg)
  3. Strong R. & Droplex – Always
  4. Will Sparks, Tyron Hapi & Luciana – Gorilla
  5. Blue Foundation – Eyes On Fire (Strong R. Bootleg)
  6. Tim Berg – Alcoholic (Combo! Bootleg)
  7. Outwork – Electro (Strong R. & Szecsei Remix)
  8. Strong R. – Let’s Jack
  9. Carnage, Timmy Trumpet, KSHMR – Toca (Strong R. Bootleg)

 

-Novemberben és Decemberben hol találkozhatunk Veled élőben?

-Decemberben Nagykanizsán, Nyíregyházán, Dunakeszin, Győrben, Székesfehérváron, Brémában, illetve Budapesten is többször is. A bulikról minden info a facebook-oldalamon.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Party-Koncert-Feszt

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!

Hozzászólások

lap tetejére