A hardcore bűvészek visszatértek

Második alkalommal kerülnek vetítővászonra a lovasok.

A popcorn moziknál az elvárás általában annyi szokott lenni, hogy látványos legyen és szórakoztató, egy olyan történettel, ami valahogy keretbe fogja az egészet. A baj az, hogyha ezek közül bármelyik is hibádzik, akkor a mű nem fog működni.

A történet szerint a banda az első rész utáni egy év sztázisból kikászálódva ismét akcióba lendül. Egy gonosz Apple-klón cégről akarják lerántani a leplet, ellenben az akció igen balul sül el: leleplezik őket, és menekülés közben Mark Ruffalo kivételével mindenki Daniel Radcliffe markába kerül. A néhai varázsló kényszerhelyzetbe hozza őket: vagy elrabolnak neki egy jedi-chippet, amivel bármelyik számítógépbe be lehet jutni, vagy golyót kapnak a fejükbe. Megmentésükre a hátramaradt lovas kín keservében az előző részben bebörtönözött Morgan Freemanhez fordul segítségért.

Ennél tovább nem mennék, van itt még sok csavar, jöjjenek inkább a színészek. Nincsenek nagy színészi alakítások, de mindenki nagyon élvezi amit csinál és ez a jó hangulat a nézőkre is áttapad. Egy igazi feel-good munka ez nekik, talán Radcliffe lóg ki egyedül fölfele, jól áll neki a főgonoszság.

Tehát a színészekkel nincs baj, de mi van a popcorn mozik két pillérjével, pontosabban a látvánnyal és a humorral?

Hát ha más nem, ez a film biza látványos. Grandiózus trükkök, látványos akciójelenetek, és a korhatárkarikának megfelelő zúzás mind a mű visszatérő motívumai. Ezek működnek is, noha a realitástól többször igen távol sodródva. A humor más tészta.

Pont az a karakter nem sikeredett viccesre, akinek az egyetlen igazi szerepe a filmben az, hogy kacagtasson minket. Lizzy Caplan Lulája egy pörgő, fura tinédzser beütését kelti, de a rosszabbik fajtából. Ezzel szemben a többi karakter többször is sziporkázik, főleg Woody Harrelson, akinek az “ikertestvére” is feltűnik a vásznon.

Szóval látvány van, humor is, akkor mi a baj? Az, hogy a két pillér a nagy semmiben álldogál, alap nélkül.

A film története és annak vezetése förtelmes. Irracionális cselekedetek hada, teljesen lehetetlen történésekkel megspékelve, amivel egyébként nem is lenne baj, ha a film ne állna le megmagyarázni őket. A trükkök felét elmesélik utólag, de a másik felét (vagy például egy trükk második felét) egyáltalán nem. Ez elég elmehasadt, kapaszkodjunk valamelyik oldalba: vagy tojjunk rá és legyen látványos, vagy reális és jól bemutatott, de ez a fifty-fifty nem működik.

Ellenben nem ezen a skizofrén tüneten vérzik el az alkotás. Rendszeresen azért tud elnyúlni a történet mert a karakterek nem kommunikálnak. Sokszor folyamodik a film olyan megoldásokhoz, amik a saját felállított szabályain belül se működnek, ügyet sem vetve arra, hogy ezzel a 30 perccel ezelőtti történésekre kontráznak rá. Falakat húz fel majd fut nekik a történet, a leges legvégén a maradék kérdőjelet pedig úgy magyarázzák meg, hogy az ember hörögve futna neki a vetítőgépnek.

Szóval egy történet szempontjából nagyon lyukacsos, ellenben látványos és viszonylag vicces film lett a szemfényvesztők 2. Jó szívvel senkinek se ajánlanám, de ha esetleg valaki mégis beülne rá, az hagyja otthon az agyát.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Film

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!

Hozzászólások

lap tetejére