A biztonság előszobája

(x)
Egy jól megtervezett előszoba olyan, mint egy ölelés. Megnyugtat és biztonságot nyújt, amint hazaérünk.

Itt kezdődik a pihenés, itt érezzük először, hogy végre otthon vagyunk.

Gondoskodjunk róla, hogy az előtér ne csak szép, hanem mindenki számára kényelmes legyen! Az akadálymentesítésről azokat kérdeztük, akik a legtöbbet tudnak róla. Az UDOOR fürdőkádajtó gyártásával és beépítésével foglalkozó mesterek azt tanácsolják: a tárgyak, bútorok elhelyezésénél a biztonság legyen a fő szempont.

https-__furdokadajto.com_ - 2024 február - Cikk2

 

Okos elrendezés 

Egy jól berendezett előszoba nem csak szemet gyönyörködtet. Jut elég hely a kabátoknak, a cipőknek. Kéznél van az esernyő, és a kesztyűt sem kell keresgélni. Az akasztón sorakozhatnak a kulcscsomók. Könnyebb felhúzni a csizmát, ha van mire leülni, míg egy kapaszkodó segíthet felállni.

Ha a nagyszekrénynek, kisbútornak, fogasoknak, kisszéknek egy viszonylag kis alapterületen kell helyet találni, előfordulhat, hogy szűk tér marad. Körülményes megfordulni, lehajolni a cipőfűző megkötéséhez, a kalapok meg túl magasra kerülnek.

Persze gondolhatjuk úgy, hogy mindez nem olyan bosszantó, hiszen úgysem tartózkodunk sokáig az előtérben. De gondoljunk bele abba is, mekkora kihívást jelent egy bizonytalanul és nehezen mozgó idősnek vagy egy kisgyereknek. 

 

Mi van láb alatt?

Érdemes letenni egy kis szőnyeget az előtérbe. Kisebb az esélye, hogy megcsúszunk, ha a gondos lábtörlés ellenére nedves maradt a cipő talpa, és még némi takarítástól is megkímél. Menjünk biztosra, és vágjunk alá egy darab csúszásgátlót! 

Ha ragaszkodunk a küszöbhöz, legyen minél alacsonyabb, de a legjobb, ha eltávolítjuk. Esztétikai előnye, hogy egyesíti a tereket, és nem kell bíbelődni a tisztán tartásával. Megkönnyíti a közlekedést kerekesszékkel, járókerettel, babakocsival, és a gurulós bőrönd sem akad fenn rajta.

 

Az előszobába is kell a fény

A zsúfolt előszobánál csak egy rosszabb van, a sötét. Néha nem is elég egyetlen lámpa. A szabályozható fényerő előnye, hogy az egyéni szükségletektől, a napszaktól függően állíthatjuk erősebbre vagy gyengébbre. Így spórolhatunk az energiával. 

Tehetünk lámpát a tükör mellé vagy fölé, hogy indulás előtt még egy pillantást vethessünk magunkra. Gondoskodjunk világításról közvetlenül az ajtó mellett, vagy a kilincs közelében is. Biztosabban beletalál a kulcslyukba, aki rosszabbul lát, ügyetlenebb a keze, vagy siet.

A mozgásérzékelős lámpák csak akkor kapcsolnak be, amikor szükség van rájuk. Így nem kell keresgélni a kapcsolót a sötétben. Nem árt felszerelni, ha gyakran érkezünk haza nehéz táskákkal megpakolva. A lépcsőházban, főleg társasházakban előfordul, hogy épp akkor kapcsolódik le a villany, amikor elérünk az ajtóig. Egy mozgásérzékelős fényforrás a lakásajtónál is nagy szolgálatot tehet. 

Az előszoba a legjobb példa rá, hogy a komfort és a biztonság a részletekben rejlik. Szánjunk időt a megtervezésére, az átrendezésére, hogy a család egyetlen tagjának se okozzon bosszúságot.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Spiritusz

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!
lap tetejére