Hiszed, vagy sem: A térrendezés művészete

A Kínából származó feng shui, amelynek alapja maga a taoizmus, a lakberendezésnél jóval többet jelent...

Több ezer évre tekint vissza a feng shui – a szél és a víz tudománya, amiről legtöbbünknek mégis csak a vízerek, a lakberendezés, és szerencsehozó kis piros elefántok jutnak eszünkbe. Pedig a Kínából származó feng shui, amelynek alapja maga a taoizmus, a lakberendezésnél jóval többet jelent.

Honnan indult? A kínai mitológia legfontosabb alakjainak egyike Huang Di, azaz a Sárga Császár, aki klasszikus belgyógyászat témájú könyvében talán elsőként említette meg, hogy a világmindenség minden anyaga és maga az élet is az energiáktól függ. Fu-Hszi szintén jelentős mitológiai alak, aki egyes források szerint 116 évig élt. Nevéhez fűződik a Ba Gua, (szó szerinti jelentése: nyolc szimbólum/trigram) amelyet a feng shui-ban használnak.

fengshui-668224_1280

A feng shui legfontosabb alapelve, hogy lakóhelyünk hatással van ránk: életterünk, bútoraink elhelyezése, és az otthonunkban megjelenő színek is befolyásolják a csí, azaz alapvető energia áramlását. Csak, hogy néhány példát említsünk: jelentős szerepe van a tükrök elhelyezésének, viszont vigyázni kell, mert helyiségtől függően negatív, és pozitív energiát is sugározhat. Negatív energiát közvetítenek a vágott, és a száraz virágok, mivel az elmúlást szimbolizálják. A feng shui nem megoldást kínál, hanem megmutatja az oda vezető utat.

Az irányvonalak követése önmagában nem elég, hiszen kiemelten fontos az időzítés! A feng shui tanait a temetkezés során is alkalmazták a filozófiát vallók, amihez számos tanúságos történet kötődik. Ezek egyike két családról szól, amelyek közel azonos időben veszítették el egy szerettüket, történetesen a családfőt. A temetőben mindkét család a feng shui szerint legmegfelelőbb sírhelyet akarta megszerezni, amely a tisztelet fontos megnyilvánulását jelentette az elvesztett családtag irányába. Az egyik család biztosra ment: mindent bevetett, hogy a másik előtt megszerezze a kiszemelt nyughelyet, abban a hitben, hogy a legjobbat cselekszi. A temetés után kiderült: a ravasz húzás, a másik család kijátszása negatív energiákat mozgatott meg, ez pedig az utódok jövőjére is negatív irányban hat.

Komplexsége miatt persze lehetetlen volna életünk minden részét a feng shui elvei alapján kialakítani. Hosszú ideig csupán kevesek ismerték a tanításait, a mesterek egy része pedig még a sírba is magával vitte a „titkot” amit számtalan uralkodó követett iránytűként, hogy tetteit siker övezze. Nagyot változott azóta a világ: napjainkban az interneten rengeteg információ és segítség elérhető, ráadásul már online kurzus keretében is megismerkedhetünk a filozófiával, aminek elsajátítása évekig tart.

Tavaszi feng shui tipp: ajándékozd el, vagy dobáld ki megunt, nem használt kacatjaid – a rend lelki feltöltődést okoz!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Divat-Design

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!

Hozzászólások

lap tetejére