A kutyák esetében is veszélyes állapothoz vezethet a vérszegénység!

(x)
A vérszegénység nemcsak az embernél fordul elő, hanem sajnos igen gyakori a kutyák esetében is.

Kialakulása mindig valamilyen mögöttes problémára vezethető vissza, ezért az alapprobléma feltárása elengedhetetlen. Ha vérszegénységre utaló tüneteket tapasztalsz kedvencednél, akkor haladéktalanul keresd fel az állatorvost és kezdjétek meg a probléma kivizsgálását.

 

A vérszegénység kezelése

A vérszegénységet mihamarabb kezelni kell, a súlyossági foktól függően ez többféle terápiás lehetőséget jelenthet. A BioZoo.hu azt ajánlja, hogy keressük a barf kutyáknak készített természetes fő- és kiegészítő táplálkozást biztosító termékeket. Az olyan táplálékkiegészítők, mint a csipkebogyópor, a marhavérpor vagy a spirulina alga a vérszegénység esetén is hatásosak, hiszen támogatják a vértermelést, ásványi anyagokat, aminosavakat tartalmaznak, valamint segítik a vas felszívódását a bélrendszerből.

https-__www.biozoo.hu_ - 2023 június - Cikk1

 

De mi is az a vérszegénység?

A betegség neve anémia, amely a szervezetben található vörösvértestek alacsony száma miatt alakul ki. A vörösvértestek nagyon fontos szerepet töltenek be, hiszen a vér ezen alkotórésze szállítja az oxigént a test minden pontjába. Ha alacsony a vörösvértestek száma, akkor nem jut elegendő oxigén a szervezet számára, ezáltal pedig különféle tünetek jelentkezhetnek.

A vashiány is okozhat vérszegénységet, azonban ez leginkább az ember esetében fordul elő, a kutyáknál ritkább, inkább csak az alultáplált és a féreggel fertőzött kölyökkutyák esetében alakulhat ki.

 

A vérszegénység tünetei

Ha azt veszed észre, hogy a kedvenced ínye, szemhéja halvány színű, az általános erőnléti állapota gyenge, nehezen vesz levegőt, zihál, liheg, esetleg a széklete feketévé válik, akkor mindenképpen kivizsgálást igényel, hiszen ezt az állapotot valamilyen súlyos probléma idézi elő.

 

Miért alakulhat ki vérszegénység?

A kialakulásának oka igen szerteágazó, hiszen okozhatja parazitafertőzés, sebek, traumák vagy mérgezés okozta vérveszteség, illetve más komolyabb betegség, például autoimmun kórképek, fekély vagy különféle daganatok.

 

Mit tehetünk vérszegénység esetén?

A legelső lépés mindenképpen a kivizsgálás, majd pedig az alapbetegség kezelése legyen, például paraziták esetében a parazita kiirtása vagy gyomorfekély esetében a fekély okának feltárása és annak gyógyítása.

Ezenkívül azonban a vérszegénységet is kezelni kell, ezt pedig az orvos által adott gyógyszerek mellett természetes gyógymódokkal is megtehetjük. A vörösvértestek fejlődését segíteni, a máj működését pedig stimulálni kell, ezt pedig vitaminokban, ásványi anyagokban gazdag étrend-kiegészítőkkel, például máriatövis-olajjal, pitypanggal, illetve a fent említett szerekkel lehet. A kutya emellett fogyasszon sok lazacot és belsőséget. Szélsőséges esetben vérátömlesztésre is szükség lehet.

Ha a kutyán szokatlan tüneteket észlelsz, hamar elfárad, életereje megfogyatkozik, akkor ne habozz, minél előbb keresd fel az orvost és kezdjétek el a megfelelő terápiát!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Spiritusz

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!
lap tetejére