Will Smith 10 legjobb filmje

Lehet páran most azt kérdezik magukban, hogy van-e egyáltalán Will Smith-nek jó filmje. De eláruljuk: van! Nem is egy.

Lehet páran most azt kérdezik magukban, hogy van-e egyáltalán Will Smith-nek jó filmje. De eláruljuk: van! Nem is egy. 

Smith először 1990-ben tűnt fel, eleinte nem is a vásznon, hanem a képernyőn: a Kaliforniába jöttem című sorozatban szerepelt, ami itthon is nagyon jól illett a délutáni matiné programjába, két Rém rendes család epizód mellé. A későbbiekben azonban nem csak egy igazi űrlényfenyítő akcióhős lett Smith-ből, de egyúttal ő lett az amerikai rapzene Geszti Péterje is. (Jelentsen ez jót, vagy rosszat.)

 

10 – Bad Boys(1995)

Will Smith számára, az 1995-ös Bad Boys-Mire jók a rosszfiúk? címre hallgató akciózúzás nyitotta meg a magas költségvetésű hollywood-i produkciókhoz vezető a kaput. A Bad Boys egyébként utólag azt kell mondani, hogy elég jól előrevetítette Smith filmes karrierjét, hiszen a rapper-színész azóta is leginkább ilyen humoros-badass vagányokat alakít azóta is. Ami a filmet illeti, ez egy akciófilm.

 

9 – A függetlenség napja (1996)

Legyen szó karácsonyról, szilveszterről, nyári szünetről, vagy bármi más neves alkalomról, ez a film a köztévék egyik legnagyobb dobása volt évekig. Izgalmas, humoros, látványos, marhajó családi űrakció. Ráadásul itt már tényleg úgy érezheti az ember, hogy Smith valóban az a faszagyerek, mint akit már korábban, (és sokszor azóta is) játszott, hiszen senkinek még csak meg sem fordul a fejében, hogy a lazítós fekete srác ne tudná beverni puszta kézzel egy csillagközi csápos-bűnöző arcát. „Watch out, we got a badass here!”

 

8 – Men in black (1997)

A nevük helyett csak egy betűvel jelölt Sötét Zsaruk, Lowell Cunningham képregénye alapján íródott. A stílusát tekintve ez is leginkább az akcióvígjáték csoportjába illik bele, a szokásos Will „Badass” Smith karakterrel az élen. A szórakoztató vígjátékot egyedül a betétdala élte túl, ami az ASCAP Film and Television Music Award-tól megkapta a legjátszottabb betétdalért járó díjat. Hangsúlyozzuk, nem a legjobb, hanem a legjátszottabb! A szám klippjéből az is kiderül, hogy még a gusztustalanabb takony-zöld csápos lénynek is lehet elsőosztályú, bárénekesnős hangja.

 

7 – Közellenség (1998)

A mai kor digitális szelleme, valamint a nemrégiben kirobbant NSA-botrány alapján, ez a film jócskán megelőzte a korát. A történet szerint ugyanis, a kilencvenes évek elején az amerikai kongresszus egy olyan törvényjavaslatot tett, ami nagymértékben zsugorította volna az állampolgárok privát szféráját. Egyedül egy képviselő tiltakozik, ám őt hamarosan meggyilkolják, öngyilkosságnak álcázva a tettet. Erről az NSA ügynökökön kívül egyedül egy ember tud, egy természetfilmes, aki véletlenül felvette a gyilkosságot. Miután menekülnie kell, a kazettát a mit sem sejtő Dean (Smith) szatyrába rejti. Ebben a filmben, a színész előző munkáihoz képest, sokkal több a drámai elem, mint az akció. Ez persze a történetnek jócskán előnyére válik.

 

6 – Vadiúj vadnyugat (1999)

Valamiért a steampunk mint zsáner annyira soha nem izgatta Hollywood producereit, mint amennyire a muslincás albérletek rezidens programozóit. 1999-ben azonban megtört a jég, és jött a Vadiúj vadnyugat, ami ugyan ezen a Földön és nem egy párhuzamos univerzumban játszódik, ugyanakkor mégiscsak van, aki olyan gonosz, hogy nagy nehezen összerak egy felhőkarcoló méretű gőzpók-robotot. (Vagy hívjuk inkább mechanikus pókmalacnak?) Smith persze megint a jó oldalon alakítja a rossz zsarut, de az biztos, hogy ezzel a filmmel fogott nagyon mellé, hiszen ami a stílust illeti, erősen hiánypótló.

 

5 – Ali (2001)

Smith egyik legjobb alakításában a világhírű bokszolólegenda Muhammad Ali életét mutatja be, 1964 és 74 között. A bokszoló, aki eredetileg Cassius Clay néven kezdte profi karrierjét, a vietnami háború kirobbanását követően megtagadja a katonai szolgálatot, helyette pedig a vallás felé fordul. Érdekes módon Clay fantáziáját az iszlám ragadja meg leginkább, és valahonnan innentől datálódik, hogy már Muhammad Ali-ként bokszoljon tovább…

 

4 – Én, a robot (2004)

Ezzel a filmmel Smith belépett az elgondolkodtatóbb filmekkel rendelkező színészek világába. Az Én, a robot alapját ugyanis nem más, mint maga Isaac Asimov robotikai törvényeinek a kiskapui adják. Ezek a törvények így jönnek sorban:

1. A robotnak nem szabad kárt okoznia emberi lényben, vagy tétlenül tűrnie, hogy emberi lény bármilyen kárt szenvedjen.

2. A robot engedelmeskedni tartozik az emberi lények utasításainak, kivéve, ha ezek az utasítások az első törvény előírásaiba ütköznének.

3. A robot tartozik saját védelméről gondoskodni, amennyiben ez nem ütközik az első vagy második törvény bármelyikének előírásaiba.

Persze Asimov ezt egy-két történet kedvéért még tovább bonyolította, így születhetett meg a nulladik törvény, ami kimondja, hogy a robot nem tűrheti azt sem, hogy az emberiség kárt szenvedjen!
Így történhetett az, amire Smith is ébred egy szép reggelen, nevezetesen, hogy a központi AI által irányított háztartási robotok éppen elkezdték megvédeni az embereket saját maguktól…

 

3 – A boldogság nyomában (2006)

Smith itt már megmutatta, hogy nem csak a hősködéshez ért. Ez a film egy valódi történetet dolgoz fel egy apáról, aki egy évig kénytelen volt hajléktalanként élni fiával. Smith hihetetlenül jól hozza a figurát, amiben talán az is segítségére van, hogy ebben a filmben a saját fiával, Jayden Smith-el együtt szerepel, így az apai érzések egy tetemes részét egyáltalán nem kellett megjátszania.

 

2 – Legenda vagyok (2007)

Úgy tűnik, Smith egy idő után elkezdte nagyon érezni a sci-fi filmeket, ám a Legenda vagyok már nem az élhetőbb jövők valamelyikében játszódik, hanem a teljes pusztulás után. Will Smith pedig gyakorlatilag teljesen egyedül botorkál az azóta egy hibrid dzsungellé vált nagyváros utcáin, ahol a felhőkarcolók csontvázairól egzotikus növények indái lógnak le. Ez a film nem éppen a pozitív jövőképéről híres…

 

1 – Hét élet (2008)

Egy meggondolatlan vezetés közbeni sms írásával, Tim (Smith) hét ember halálát okozza. Két évvel később, a lelkiismerete szavának engedve, Tim elhatározza, hogy megváltoztatja hét ismeretlen ember életét. Nem sokkal később, az orvos bátyján keresztül, beleszaglászik a transzplantációra várók listájába, és elkezdi kiválasztani azt a hét embert. Amire Tim azonban nem számít, hogy később egyikükbe beleszeret…

will smith

Kapcsolódó cikkek:
Will Smith a legenda Akik látták a 28 nappal később, vagy a 28 héttel később című horrornak nevezett európai filmalkotásokat, ők ne számítsanak meglepetésre. Akik nem, nekik ez egy könnyed bevezetés a vírusos horrorfilmek világába.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Film

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!

Hozzászólások

lap tetejére