T2 Trainspotting: Válaszd a folytatást!

2017. 03. 08. 20:08 - Tóth Nándor Tamás/filmtekercs
Még akkor is a világ egyik legfölöslegesebb folytatása a T2 Trainspotting, ha történetesen ugyanolyan szórakoztató, vicces és gusztustalan, mint az eredeti.

Még akkor is a világ egyik legfölöslegesebb folytatása a T2 Trainspotting, ha történetesen ugyanolyan szórakoztató, vicces és gusztustalan, mint az eredeti. De akkor is csak egy koppintás.

Válaszd a folytatást! Válaszd a húsz évvel később ugyanazokkal színészekkel elkészített verziót! Válaszd a nagyobb és erősebb szörnyeket, válaszd a panelekből újjáépített ismétlést! Válaszd a nőkkel elkészített kiadást, a nosztalgiafaktorra rájátszó azonos minőséget! Válaszd a nyolcadik részt abból, aminek csak egyszer lett volna értelme! Válaszd a remake-et, az amerikai adaptációt, a trilógiákat, a spinoffot, az előzményfilmet és a mindent lezáró befejező darabot! Válaszd a folytatást!

 

Itt tartunk: a kultokból is folytatást készítenek. A Trainspotting húsz évvel ezelőtt kultfilm volt. Megismertette a világgal Danny Boyle-t és Ewan McGregort, az Underworldtől a Born Slippyt, Edinburgh-t és a heroin hatásait. Rendszerkritika volt, mondandójában tökéletes ellentéte a korszak másik kultikus drogfilmjének, a Rekviem egy álomértnak. Mark Renton kívülálló volt, nihilista, az élet hiábavalóságát hirdette, álláspontjával egy generáció azonosult még úgy is, ha közben a kábítószereket elítélte.

Miért kellett ehhez folytatás? Nem vagyok korrekt, ha az egészet Danny Boyle nyakába varrom, ugyanis a főszereplők életét az eredeti regény szerzője, Irvine Welsh folytatta előbb 2003-ban. A Pornó azonban más volt, a szociográfiában utazó Welsh nem öncélúan írta tovább Renton és barátai történetét, regényével egy újabb szegmensét mutatta be a skót alvilágnak. A pornóipar, a prostituáltak élete és a hozzá kapcsolódó kokain egy új terület volt, feltáratlan kérdésekkel és borzasztó sorsokkal.

 

T2 Trainspotting: Válaszd a folytatást! – Antropos.hu

Még akkor is a világ egyik legfölöslegesebb folytatása a T2 Trainspotting, ha történetesen ugyanolyan szórakoztató, vicces és gusztustalan, mint az eredeti. Még akkor is a világ egyik legfölöslegesebb folytatása a T2 Trainspotting, ha történetesen ugyanolyan szórakoztató, vicces és gusztustalan, mint az eredeti. De akkor is csak egy koppintás. Válaszd a folytatást!

 

Mark Renton kívülálló volt, nihilista, az élet hiábavalóságát hirdette, álláspontjával egy generáció azonosult még úgy is, ha közben a kábítószereket elítélte.

A T2 Trainspottingban ez a téma csak halványan sejlik fel. Ahogy az első részben, itt is megjelenik a szocio-vonal, de ezúttal még kevésbé hangsúlyos. Sick Boy (Jonny Lee Miller) bordélyházzá akarja alakítani kocsmáját, ebben lehet segítségére Renton, aki húsz év után visszatér Skóciába. Az immár Simon néven futó barátja gyorsan megbocsát neki, Begbie (Robert Carlyle) bosszúvágyát azonban semmi sem csillapítja.

Annyi minden ugyanolyan a T2–ben! Az erősen stilizált képek, a rockzene hangsúlyos szerepe, a humor és a férfibarátság témája. Ütős jeleneteket láthatunk ismét, amelyekben karakteres figurák brutális jelenléte uralja a vásznat.

 

A cikk folytatása ITT!

Kapcsolódó cikkek:
T2 Trainspotting: a filmzene ütősebb mint a film A Trainspotting második részének zenéiből szemezgetünk. Jó tanács: válassz filmzenét a film helyett! HALLGASS filmzenét!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Film

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!

Hozzászólások

lap tetejére