Kínai képzőművészeti kiállítás nyílt a Pesti Vigadóban

Megnyitották a Kínai Nemzeti Művészeti Akadémia Keletről... című képzőművészeti kiállítását hétfőn a Pesti Vigadóban.

A megnyitón Tan Ping, a Kínai Nemzeti Művészeti Akadémia alelnöke elmondta: a Magyarországon első alkalommal látható tárlat kilenc kortárs művész alkotásain keresztül három klasszikus kínai művészeti ágba, a festészetbe, kalligráfiába és a pecsétvésés hagyományába enged betekintést. A tárlat az akadémia tagjainak munkáiból válogat, az összes alkotás a kínai esztétikát, szépérzetet, gondolatvilágot tükrözi.
A kínai kultúra képviselete mellett az épület két emeletén látható kiállításon szereplő művek fontos platformjai lehetnek Magyarország, Európa és Kína kapcsolatrendszerének erősítésének is – fogalmazott Tan Ping, aki kitért arra is: a kiállításhoz kapcsolódva a két akadémia kedden közös konferenciát rendez Érintkezések… címmel a Pesti Vigadóban.
Az április 12-től május 31-ig látható tárlatot Íjgyártó István kulturális és tudománydiplomáciáért felelős államtitkár nyitotta meg, aki kiemelte: Magyarország és Kína egymás fontos partnerei. A magyar keleti nyitás és kínai kezdeményezések egymásra találása a két ország együttműködésében új, virágzó fejezetet nyitott, amelyben nem csupán a politikai és gazdasági kapcsolatok elmélyítésének jut szerep, hanem az oktatási, kulturális, tudományos és turisztikai kapcsolatok fejlesztésének is.
A magyar-kínai kapcsolatok hosszú múltra tekintenek vissza. A magyar ember mindig egyfajta őshazaként tekintett Ázsia távoli vidékeire, mindez számos magyar kutatót ösztönzött a kelet felfedezésére. Az első magyar világutazók a 18. században léptek Kína földjére – hangsúlyozta.
Az államtitkár hozzáfűzte: a magyar-kínai kulturális kapcsolatok szilárd alapokon nyugszanak, és dinamikusan fejlődnek. Budapesten kéttannynelvű magyar-kínai iskola működik, és immáron 10 magyar egyetem biztosít lehetőséget a kínai nyelv tanulására. A kapcsolatokat a kormány reményei szerint tovább mélyítheti a közeljövőben Budapesten megnyíló kínai kulturális intézet is.
Nem ez az első találkozás a kínai és a magyar képzőművészet között, hiszen nem csupán rokonszálak, hanem inspirációk is felfedezhetőek egymás művészetében – hangsúlyozta köszöntőjében Fekete György, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) elnöke.
Köszöntjében emlékeztetett: az elmúlt időszakban a lengyel és szlovén társintézményekkel kötöttek együttműködési nyilatkozatot, ezt követi kedden a Kínai Nemzeti Művészeti Akadémiával kötendő megállapodás.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Képző

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!

Hozzászólások

lap tetejére