Dj portré: Pryce – csak DJ-ként lehetetlen a régión túlnőni

Knizse Peter, azaz Pryce mesélt a zenéről, dj-zésről, a nógrádi éjszakákról, INTERJÚ!

-Hogyan kerültél kapcsolatba a zenével?

-A zene szeretete – csakúgy, mint sokaknak a szakmában – egészen gyerekkoromig visszavezethető. Egészen pontosan 10 éves voltam, amikor útjára indult az első magyar zenecsatorna a Z+. Talán ez volt az a pont, amikor elkezdtem több időt és nagyobb figyelmet fordítani a zenei világra. A szüleim bakelitlemez gyűjteménye, a rongyosra hallgatott Bravo Hits kazetták és a (nálunk fogható) kereskedelmi rádiók akkori repertoárja után felüdülés volt belehallgatni az aktuális popzenei trendekbe. 1-2 év alatt a popzenét felváltotta az akkori trance és euro-house. Ekkor már a különböző német válogatás “kazik” és a Club Sandwich sorozat voltak a kedvencek, nem volt megállás.

 

-Mikor és hol DJ-ztél először? 

-Az első igazi nagy bulit 2005-ben csináltuk egy gimis osztálytársammal. Meglepetés volt mindkettőnk számára, hogy elsőre több mint 400 diáktársunkat sikerült megmozdítani. Hatalmas élmény volt! Akkor már két éve gyakoroltam az otthoni kis felszerelésemen, amire magam spóroltam össze a pénzt. 1 évvel később, már a város (akkori) legjobb klubjában próbálhattam ki magam, majd egy fél év elteltével rezidenssé léptettek elő.

 

-Hogyan írnád le a zenét, amit játszol? 

-Legtöbbször energetikus, dallamos, 4/4-es slágeres klubzenéket játszom. Közel áll hozzám a modern deep house világa is.

 

-Melyik volt az első olyan track, amit már alig vártál, hogy lejátszhass?

-Legtöbbször a barátaim által készített zenékkel vagyok így. Például a feltörekvő magyar house projekt, az Earth & Days első zenéjét a Try-t már a megjelenés előtt is ki tudtam próbálni közönség előtt. Világos volt, hogy bombaként fog robbanni a dal. Említhetném példaként Willcox Atti “Put your hands up 4 detroit” bootlegjét is, vagy Newik My Love-ját.

 

-Szerinted fontos egy dj-nek zenét is írni?

-A mai világban, ha valaki utazó-turnézó DJ szeretne lenni elengedhetetlen a saját produkció. Csupán DJ-ként szinte lehetetlen a régiós ismertségen túlnőni.

 

PRYCE

-Kedvencek?

-Mindig az az aktuális kedvenc, akit épp hallgatok, ma délután például Oilver Koletzki volt, tegnap pedig A-Trak és Oliver Heldens. Tényleg mindenevő vagyok. A kezdetekhez visszanyúlva a hazai lemezlovasok közül talán Bárány Attilát és Hamvai Petit tudnám kiemelni, akik munkássága hatással volt rám. Ők a mai napig nagy kedvenceim. A kedvenc hazai klubom az Akvárium. Csodás a hangtechnikájuk és folyamatosan jobbnál jobb programokkal jelentkeznek.

 

-Rezidens vagy valahol?

-Mivel jó pár éve mozgok a nógrádi éjszakában, a felkérések többnyire kollégák, barátok ajánlásai kapcsán érkeznek. Jelenleg ősztől-tavaszig a pásztói S-Club-ban és a balassagyarmati TH-ban dolgozom rendszeresen. Korábban a salgótarjáni Pécskő Cafe-ból indult a pályám, de azóta már több helyen is volt szerencsém közreműködni házigazda szerepkörben. Nyaranta a pásztói Open Air Festival és a salgótarjáni Tóparty Fesztivál bulijain visszatérő rezidens fellépőként vagyok jelen, ami a két legnagyobb szabadtéri elektronikus zenei rendezvény Nógrád megyében.

 

-Milyen zenéket hallgatsz otthon?

-Legtöbbször klasszikus funky-t vagy deep house-t, de ha őszinte akarok lenni nagyon sokféle stílust hallgatok. Future bass, future.

 

-Mi a véleményed az általad képviselt irányzatról? 

-Bízom benne, hogy a szög egyszerű “mindegy csak üssön” zenék helyett visszatérünk egy emészthető, szórakoztató hangzásvilághoz. Ez a hazai és a nemzetközi irányvonalra is vonatkozik.

 

 

-Mikor kezdtél először zenét írni? 

-2010 óta érdekel a zeneírás, kis lépésekben tanulom a szakma fortélyait. A mai napig egyetlen szerzeményem 2014-ben látott napvilágot. A dal elkészítésében és kiadásában egy kedves barátom, Vizi Viktor / Zsak segített. Az „I’m Free“ Magyarországon az Ultra Star Records gondozásában jelent meg, majd néhány hónapra rá egy osztrák kiadó is licenszelte. A dal rádió orientált, és mérsékelt sikereket ért el, 26.000 megtekintése van a Youtube-on és már több mint ezren le is Shazam-ozták, ami azt jelenti, hogy a zene a mai napig szól (valahol).

PRYCE

 

-2018 márc. TOP5:

  1. BLR x Rave & Crave – Longest Taj (Rick Sawyer & newik style edit)
  2. Earth n Days – Respect
  3. Willcox – In my head
  4. Bingo Players – Devotion (Boehm Remix)
  5. Newik – My love (My Dirty House)

 

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Party-Koncert-Feszt

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!

Hozzászólások

lap tetejére